Пионери

Пионерското дерби му припадна на Вардар

14.10.2019

Во Автокоманда се одигра дерби натпревар на четвртото коло на пионерската лига, група 3. Се сретнаа екипите на Металург 2 и на Вардар, а, по голема борба, победата им припадна на...

читај повеќе >

Пионерот на Металург 2 на една средба постигна рекордни 20 гола

05.10.2019

Пионерите на Металург 2 денешната средба со тимот на Риниа М, од оправдани причини, беа принудени да настапат со само 7 ракометари. Сепак убедливо победивме. Куриозитет на...

читај повеќе >

Убедлива победа на десеткуваниот тим на пионерите на Металург 2

05.10.2019

Бидејќи нашиот тим со истиот состав се натпреварува во пионерската и во кадетската лига, а и двата натпревари беа закажани за денеска, тренерот Алексо Лембанов беше принуден...

читај повеќе >

Прва победа на пионерите на Металург

28.09.2019

По борбеното реми во првото коло против екипата на Аеродром, пионерите на Металург 2 дојдоа и до првата победа. Во рамките на второто коло на пионерското првенство на...

читај повеќе >

Борбено реми меѓу пионерите на Металург 2 и на Аеродром

22.09.2019

Во рамките на првото коло од пионерската лига, во Автокоманда се одигра вистински дерби натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Аеродром. По многу возбудувања, средбата...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Металург – РК Дол ТКИ

02.09.2019

Пионерите на Металург извојуваа убедлива победа против екипата на РК Дол ТКИ од Словенија. Средбата ја контролиравме од самиот почеток, а на крајот испуштивме можност и за...

читај повеќе >

Двојна победа на екипите на Металург во Сараево

02.09.2019

Пионерите и кадетите на Металург во борбата за седмите места се соочија со ист противник - пионерите и кадетите на РК Дол ТКИ од Словенија. Во двете средби убедливи победи...

читај повеќе >

Пионерите на Металург ќе играат за седмото место

31.08.2019

Немаа среќа пионерите на Металург, бидејќи еден нераализиран пенал ги однесе во меч за седмото место. Имено средбата со екипата на Какањ заврши со резултат 13:13 (5:6), иако на...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Селекција на Сараево – Металург

31.08.2019

Пионерите на Металург, во вториот натпревар од групната фаза на турнирот во Сараево, се сретнаа со Селекцијата на градот Сараево. Средбата ја загубивме со резултат 12:14...

читај повеќе >

Втор пораз на пионерите на Металург во Сараево

31.08.2019

Пионерската екипа на Металург е поразена од селекцијата на градот Сараево во првиот денешен натпревар. Загубивме со резултат 14:12 (6:5). Видовме две различни изданија на нашиот...

читај повеќе >