Пионери

Пионерите на Металург се трети во Македонија

30.06.2021

Пионерите на РК Металург во малото финале убедливо го совладаа тимот на ГРК Тиквеш и го освоија третото место во пионерското првенство на Македонија. Својот противник го...

читај повеќе >

Пионерите на Металург ќе настапат на малото финале

30.06.2021

Пионерите на РК Металург предмалку го загубија полуфиналниот натпревар со домаќинот на турнирот, екипата на РК Струга. Нашиот противник не совлада со резултат 25:19...

читај повеќе >

Струга ќе биде домаќин на пионерскиот фајналфор и наш полуфинален противник

28.06.2021

По крајот на групната фаза, в среда ќе се одигра и завршницата во машкото пионерско првенство на Македонија. Домаќин ќе биде екипата на Струга, а натпреварите ќе се играат во...

читај повеќе >

Пионерите на Металург се пласираа на пионерскиот фајналфор

27.06.2021

Одличен ден имаа нашите пионерски екипи на денешните натпревари во групната фаза. Три победи и еден нерешен резултат е нашиот денешен биланс. Најважно е тоа што нашата екипа...

читај повеќе >

Победа и пораз на пионерските екипи на Металург

26.06.2021

Како последно во низата, денеска почна и машкото пионерски првенство на Македонија. Учество пријавија 17 екипи, поделени во четири групи во кои секој ќе игра со секого, а само...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 2 катастрофално го поразија РК Шампион

08.03.2020

Во 11. коло на пионерското првенство на Македонија, група 3, во Автокоманда пионерите на Металург убедливо го поразија РК Шампион, со резултат 30:12 (13:8). Рамноправно се играше...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 2 победнички од тешкото гостување кај Аеродром

29.02.2020

По подолга пауза денеска продолжи натпреварувањето во пионерска конкуренција. Во рамките на дерби натпреварот на десетото коло на групата 3, Металург 2 на гости го совлада...

читај повеќе >

Пионерите на Металург испуштија победа на гостувањето кај Алушовски

07.12.2019

Во дерби натпреварот од 9. коло на пионерска лига, група 3, пионерите на РК Алушовски и на РК Металург 2 ги поделија бодовите. Нашиот тим има за што да жали, бидејќи првото...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 2 го надиграа тимот на Рисови

01.12.2019

Во осмото коло на пионерската лига, група 3, во Автокоманда се сретнаа пионерите на Металург 2 и на Рисови. Средбата заврши со убедлива победа на нашите пионери, кои на овој...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 2 му го нанесоа првиот пораз на КЛ-7 Лазаров

23.11.2019

Во рамките на седмото коло на пионерската лига на Македонија, група 3, пионерите на Металург 2 гостуваа кај екипата на РК КЛ-7 Лазаров. Иако фаворитската улога ја имаше...

читај повеќе >