Пионери

Втор пораз на пионерите на Металург во Сараево

31.08.2019

Пионерската екипа на Металург е поразена од селекцијата на градот Сараево во првиот денешен натпревар. Загубивме со резултат 14:12 (6:5). Видовме две различни изданија на нашиот...

читај повеќе >

Порази на екипите на Металург на првиот ден од турнирот во Сараево

30.08.2019

Пионерите и кадетите на Металург од денеска се дел од меѓународниот турнир “Повеќе од игра“, што се игра во Сараево. Денеска нашите екипи ги одиграа своите први натпревари,...

читај повеќе >

Пионерите на Металург загубија од Осиек

10.08.2019

На крајот од напорната турнеја во Хрватска, пионерите на Металург минимално загубија од соодветниот тим на Осиек, со резултат 35:36 (17:19). Нашите пионери одиграа уште еден...

читај повеќе >

Прв пораз на пионерите на Металург

10.08.2019

Пионерите на Металург, кои се на турнеја во Хрватска, денеска го забележаа и првиот пораз. По вчерашната победа против Нексе, нашите најмлади ракометари се поразени од...

читај повеќе >

Пионерите на Металург подобри од Нексе

08.08.2019

Пионерскиот тим на Металург е на гостување во Хрватска. Денеска нашите најмлади ракометари го совладаа пионерскиот тим на Нексе. Средбата се одигра во Нашице, а заврши со...

читај повеќе >

Фотогалерија: Пионерите на Металург ги почнаа подготовките

06.08.2019

Најмладиот тим на Металург, нашите пионери, денеска ги почнаа своите подготовки. Екипата и оваа година ќе ја води младиот тренер Алексо Лембанов, кој денеска на располагање...

читај повеќе >

Прогласување на најдобрите од пионерскиот фајнал-фор во Струга

07.04.2019

По завршувањето на финалната средба, во Струга беа прогласени најдобрите ракометари, беше одбран идеалниот состав и поделени медалите и пехарите. За МВП на турнирот беше...

читај повеќе >

Пионерите на Металург се шампиони на Македонија

07.04.2019

Одличната сезона пионерите на РК Металург ја крунисаа со победа во финалето на пионерскиот фајнал-фор и со освојувањето на шампионската титула. Со двете средби во...

читај повеќе >

Пионерите на Металург преку РК Шампион обезбедија финале

07.04.2019

Во Струга денеска се одржа фајнал-форот во пионерското првенство на Македонија. Екипата на Металург во Струга допатува како голем фаворит за освојување на титулата, а таа...

читај повеќе >

Утре се игра фајнал-форот во пионерска конкуренција

05.04.2019

Утре во Струга, во организација на КЛ-7 Струга, ќе се одигра фајнал-форот во машка пионерска конкуренција, кој ќе го даде пионерскиот шампион на Македонија. На овој турнир ќе...

читај повеќе >