Пионери

Победнички крај за пионерите на Металург во групната фаза

16.03.2019

Пионерите на Металург денеска го одиграа својот последен натпревар во групната фаза на пионерското првенство на Македонија. Денеска е совладана екипата на РК Ангели...

читај повеќе >

Пионерите на Металург не сопираат – совладан е и Јуниор Кисела Вода

10.03.2019

Пионерите на Металург ја извојуваа и својата 11-та едноподруго победа и останаа со 100 % ефект во досегашшниот тек на пионерското првенство на Македонија, група 1. Нашите...

читај повеќе >

Пионерите на Металург како казнена експедиција – 10 победи во 10 средби

02.03.2019

Пионерите на Металург се промовираа во една од најдобрите и најсигурните екипи во сите македонски ракометни лиги. Денеска, во својот десетти натпревар, тие ја извојуваа...

читај повеќе >

Засега се е според планот: Пионерите на Металург го победија и Драчево на гости

25.02.2019

Одлична сезона играат пионерите на Металург - во својот деветти натпревар во групата 1 ја извојуваа и деветтата победа, со што “фрлија котва“ на врвот на табелата. Последна...

читај повеќе >

Пионерите на Металург не запираат – осма едноподруго победа на нашиот тим

17.02.2019

Пионерите на Металург немаат достоен противник во групата 1 од пионерското првенство на Македонија. Одиграа осум натпревари и извојуваа осум убедливи победи, со кои се...

читај повеќе >

Вардар падна и во “Јане Сандански“, пионерите на Металург се несопирливи

09.02.2019

Во седмото коло од пионерското првенство на Македонија, група 1, прво во пролетната сезона, пионерите на Металург победнички се враќаат од тешкото гостување ка Вардар....

читај повеќе >

Пионерите на Металург не му дадоа никому ни бод

10.12.2018

Пионерите на Металург го совладаа и својот шести противник во групата и есенската полусезона ја завршија на првото место, со максимални 18 бода. Без разлика на резултатите во...

читај повеќе >

Петто коло и петта победа на пионерите на Металург

30.11.2018

Победничкиот марш на пионерите на Металург продолжи и во петтото коло во кое катастрофално го поразивме тимот на Јуниор КВ, со резултат 31:7 (13:4). Средбата, во која нашите...

читај повеќе >

Пионерите на Металург ја продолжија победничката низа

24.11.2018

И по четвртото коло на пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерскиот тим на Металург е единствен со 100 % успех. Во ова четврто коло, совладана е екипата на Аеродром,...

читај повеќе >

Пионерите на Металург редат само победи

17.11.2018

Во третото коло од пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерите на Металург го совладаа тимот на Драчево и ја запишаа својата трета победа. Но, овој пат до победата...

читај повеќе >