Пионери

Реми и пораз во денешното соочување меѓу екипите на Металург и репрезентацијата на Бугарија

23.04.2018

Во Габрово (Бугарија) гостуваат две екипи од семејството Металург, машка и женска, двете составени од ракометари и ракометарки родени 2002/3. Планирани се вкупно четири средби...

читај повеќе >

Пионерите на Металург го надиграа Гостивар

14.04.2018

Во последното коло на пионерската лига, група 2, пионерите на Металург во Автокоманда ја пречекаа екипата на ГРК Гостивар, третопласираниот тим во лигата. Според очекувањата,...

читај повеќе >

Пионерите на Металург го дуплираа тимот на Вардар Јуниор

24.03.2018

Во осмото коло на пионерската лига на Македонија, група 2, пионерите на Металург 1 убедливо го совладаа својот градски ривал, постигнувајќи двојно повеќе голови од...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 1 цело полувреме не примија гол во Тетово

18.03.2018

Во седмото коло на пионерското првенство на Македонија, група 2, пионерите на Металург 1 гостуваа во Тетово, каде го совладаа тимот на Кромак, со резултат 19:4 (9:4). Нашите пионери...

читај повеќе >

Убедлив пораз на пионерите на Металург 1

10.03.2018

Во средба од 6. коло на пионерската лига на Македонија, група 2, пионерите на Металург 1, второпласирани во групата, се сретнаа со големиот фаворит на лигата, првопласираната...

читај повеќе >

Кадетите на Македонија ЃП заминаа од Автокоманда “потешки“ за 51 гол

30.10.2017

Во првото коло на кадетското првенство на Македонија, група 3, во Автокоманда гостуваше екипата на Македонија ЃП. На овој натпревар расположените ракометари на Металург,...

читај повеќе >

Пионерите на Металург славеа во Гостивар

21.10.2017

Во 5. коло на пионерското првенство на Македонија, група 2, пионерите на Металург извојуваа значајна победа во Гостивар, каде го совладаа истоимениот клуб со резултат 21:31 (14:12)....

читај повеќе >

Пионерите на Металург подобри од Бисимов Вардар

15.10.2017

Во Автокоманда денеска се одигра првенствен натпревар во пионеска категорија во кој пионерите на Металург го совладаа тимот на велешки Бисимов Вардар, со резултат 25:17...

читај повеќе >

Комплетна доминација: И пионерите на Металург станаа шампиони на Македонија

14.05.2017

Металург демонстрира комплетна доминација во младите категории и веќе се закити со пет шампионски титули во тековната сезона. По двете титули во кадетска (машки и женски) и...

читај повеќе >

Во финалето на фајналфорот во машка пионерска конкуренција ќе играат две екипи на Металург

14.05.2017

Во Охрид денеска се игра пионерскиот фајналфор во машка конкуренција. Меѓу четирите екипи на завршницата се и две екипи на Металург, РК Металург и Торо Спорт од Виница, тимот...

читај повеќе >