Пионери

Во динамичен натпревар, пионерите на Металург ја совладаа екипата на Торо Спорт од Виница

28.02.2016

Во првото коло на пролетната сезона, пионерите на Металург ја совладаа екипата на Торо Спорт од Виница, со резултат 20:18 (9:6). Торо Спорт од Виниц е всушност наша школа, така да...

читај повеќе >

Календар за пролетниот дел на пионерска машка лига, група 1, во сезона 2015/2016

09.02.2016

Одреден е календарот на натпреварите од пролетниот дел на пионерската машка ракометна лига, група 1, за сезона 2015/16. Календар: 10-коло – 27/28.02.2016 год. ЛАЗАРОВИ -...

читај повеќе >

Пораз на пионерите на Металург

23.11.2015

Пионерите на Металург го загубија домашниот натпревар со екипата на РК Лазарови, со резултат 15:18 (10:9). Цело прво полувреме ја контролиравме играта и го имавме во посед...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА ТИМОТ НА РК АЕРОДРОМ

09.11.2015

Во Автокоманда се одигра средба од календарот на пионерската лига, во која Металирг го надигра тимот на РК Аеродром. Резултатот од овој натпревар, кој го игравме како гости...

читај повеќе >

МИНИМАЛЕН ПОРАЗ НА ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ

02.11.2015

Пионерите на Металург  го загубија денешниот натпревар со екипата на Велес, во рамките на пионерската лига , со минимални 12:13 (6:4). Овој натпревар се одигра во Автокоманда и...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА ВАРДАР СРЕДЕ КАЛЕ

24.10.2015

Денеска е одиграна средба во рамките на пионерската лига на Македонија, меѓу екипите на Вардар и на Металург, а во која победата им припадна на нашите млади...

читај повеќе >

РАКОМЕТАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ СВОЕТО ЗНАЕЊЕ ИМ ГО ПРЕНЕСОА НА НАШИТЕ ПИОНЕРИ

22.10.2015

Неколку ракометари на Металург вчера вечер одржаа показен тренинг со нашиот пионерски тим, генерација 2002/3. Според признанието на пионерите, ова им беше најубавиот тренинг...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА РАБОТНИЧКИ

18.10.2015

Во првенствен натпревар од пионерската лига, пионерите на Металург го надиграа тимот на Работничко, кого го совладаа со убедливи 20:8 (12:5). Исходот од оваа средба беше јасен...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВТОРИ ВО МАКЕДОНИЈА

24.05.2015

Нашите пионери го освоија второто место на вчерашниот фајналфор одржан во Радовиш. Најпрво, во полуфиналето тие ја совлада екипата на домаќинот Радовиш, со резултат 21:17 (9:8),...

читај повеќе >