Пионери

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРОДОЛЖУВААТ СО ПОБЕДИ

05.05.2015

Пионерите на Металург дојдоа до нова победа во пионерската лига на Македонија. Овој пат е совладана екипата на Шампион, со резултат 21:8 (10:3). Нашите пионери до победата дојдо...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ СО НОВА ПОБЕДА

26.04.2015

Пионерите на Металург се вратија со победа од гостувањето кај екипата на Македонија, Противникот е совладан со резултат 28:12 (16:7). Во натпревар без резултатска неизвесност,...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ СО ПОБЕДА СЕ ВРАТИЈА ОД ВЕЛЕС

21.04.2015

Пионерите на Металург остварија уште една победа во рамките на својата група во пионерскот првенство на Македонија и, на две кола до крајот, го обезбедија првото место во...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ И НА ВАРДАР ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ

07.04.2015

Интересен пионерски натпревар се одигра денеска во Автокоманда. Пионерите на Металург и на Вардар го одиграа својот втор натпревар оваа сезона. Првиот, во СРЦ “Кале“, го...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА ИЛИНДЕН ВАРДАР НА НЕГОВ ТЕРЕН

30.03.2015

Во првото коло на пролетниот дел на првенството, нашите пионери гостуваа кај екипата на Илинден Вардар и победија со резултат 26:8 (11:4). Победата е убедлива и ниту во еден...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОБЕДИЈА ПЕТТИ ПАТ ЕДНОПОДРУГО

03.11.2014

Пионерите на Металург ги победија сите пет свои противници во есенскиот дел на натпреварувањето во пионерската лига на Македонија, група 1. По Илинден Вардар, Вардар, Велес...

читај повеќе >

НОВА ПОБЕДА НА ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ

23.10.2014

Пионерите на Металург остварија нова победа, откако пред малку ја совладаа екипата на Македонија Ѓ.П., со високи 26:11 (16:4). Натпреварот е добиен уште во првото полувреме кое...

читај повеќе >

НАШИТЕ ПИОНЕРИ БЕА ПОДОБРИ ОД ВЕЛЕС 2009

20.10.2014

Во првенствен натпревар, пионерите на Металург ги совладаа врсниците од Велес 2009, со резултат 23:16 (8:7). Кога на самиот почеток нашите пионери поведоа со резултат 4:0, никој не...

читај повеќе >

ПОБЕДА НА ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ВАРДАР

12.10.2014

Пионерите на Металург се вратија со победа од гостувањето кај екипата на Вардар. Градските ривали ги совладавме со резултат 18:17 (10:7). Металург одржуваше водство во текот на...

читај повеќе >

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ДЕКЛАСИРАА ИЛИНДЕН ВАРДАР

04.10.2014

Пионерите на Металург ја декласираа екипата на Илинден Вардар, со резултат 28:7 (15:6). Од самиот почеток се виде огромната разлика во квалитетот на двете екипи. Нашите пионери...

читај повеќе >