Топ Вести

Останати Категории

Сите табели, по три одиграни кола на мини-лигата на Металург за регионот Скопје

01.04.2018

По три комплетирани кола на мини-лигата на Металург за регионот Скопје, еве ја и моменталната состојба на табелите: . Машки...

читај повеќе >

Резултати од денешното трето коло на мини-лигата на Металург за Скопје

01.04.2018

Денеска во Автокоманда се одигра третото коло во мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Настапија 34 екипи од Скопје, Кичево, Прилеп и од Охрид, во машка и во женска...

читај повеќе >

Во М.Каменица се одигра последниот турнир од мини-лигата на Металург за регион Исток

01.04.2018

Денеска во Македонска Каменица се одигра последниот турнир од мини-лигата на Металург за источниот регион. Се играше мини-ракомет, а организатор беше Астра Спорт, нашата...

читај повеќе >

В недела се игра 3. коло на мини-лигата на Металург за група Скопје. Распоред на натпреварите

25.03.2018

В недела, на 1 април, во Автокоманда ќе се одигра комплетното трето коло на мини-лигата на Металург за група Скопје. Планирани се 25 натпревари на кои ќе настапат екипи од...

читај повеќе >

Во Македонска Каменица ќе се игра последниот турнир во источниот регион

25.03.2018

На 1 април во Македонска Каменица ќе се организира последниот турнир во регионот Исток за сезона 2017/18. Ќе се игра мини-ракомет, а организатор ќе биде Астра Спорт, нашата школа...

читај повеќе >

Во Виница заврши претпоследниот турнир на мини-лигата на Металург за регионот Исток

25.03.2018

Денеска во Виница се одигра претпоследниот турнир на мини-лигата на Металург за регионот Исток, последен на кој се играше стандарден ракомет. Организатор на турнирот беше...

читај повеќе >

Пионерите на Металург го дуплираа тимот на Вардар Јуниор

24.03.2018

Во осмото коло на пионерската лига на Македонија, група 2, пионерите на Металург 1 убедливо го совладаа својот градски ривал, постигнувајќи двојно повеќе голови од...

читај повеќе >

Храбрите младинци на Металург сепак поразени од Вардар

24.03.2018

Во 11 коло на младинската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда гостувааа младинците на Вардар, кои во досегашниот тек на првенството немаат загубено средба. Против нив...

читај повеќе >

Промена во распоредот на завршните турнири во мини-лигата на Металург, регион Исток

19.03.2018

Настана промена во распоредот на завршниот турнир и е решено е последниот турнир да се подели на два дела, кои ќе се играат во Виница и во Македонска Каменица. . Во Виница ќе...

читај повеќе >