Металург 2

Комплетни резултати од 8. коло на машката ВИП Суперлига. Табела

13.11.2017

Комплетирано е и 8. коло на машката ВИП Суперлига, во кое Металург 2, по голема борба, во Автокоманда е поразен од екипата на Тинекс Пролет. . Резултати: Металург 2 - Тинекс...

читај повеќе >

Своите грешки Металург 2 ги плати со пораз од Тинекс Пролет

11.11.2017

Во редовното коло од првенството на Македонија, во Автокоманда се одигра интересен натпревар во кој Тинекс Пролет го совлада тимот на Металург 2, со резултат 33:29...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 7. коло на македонската ВИП Суперлига. Табела

06.11.2017

Комплетирано е 7. коло на македонската ВИП Суперлига, во кое екипата на Металург 2 беше слободна. . Резултати: Тинекс Пролет - Радовиш  23:17 (10:9) ГРК Борец - Охрид 2013  20:26...

читај повеќе >

Во драматичен натпревар, Охрид ги однесе бодовите од Автокоманда

01.11.2017

Денеска во Автокоманда се одигра одложениот натпревар од петтото коло меѓу екипите на Металург 2 и на Охрид. Видовме навистина драматична средба која на крајот му припадна...

читај повеќе >

Металург 2 испушти победа во Радовиш

21.10.2017

Во рамките на 6. коло на машката Суперлига, екипата на Металург 2 гостуваше во Радовиш, од каде се враќа со само еден освоен бод, иако немаше да биде незаслужено ако се вратевме...

читај повеќе >

Одиграно е некомплетното 5. коло на машката Суперлига. Резултати и табела

14.10.2017

Денеска се одиграни три средби од 5. коло на машката ракометна Суперлига. Најголемото изненадување се случи во Скопје, каде екипата на Тинекс Пролет му го нанесе првиот пораз...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на ВИП Суперлигата. Табела

08.10.2017

Вчера е одиграно комплетното 4. коло на машката ВИП Суперлига. За жал, и во ова коло екипата на Металург 2 го загуби својот натпревар, овој пат во Битола од тимот на Еурофарм...

читај повеќе >

Во Битола, Еурофарм Работник подобар од нашиот Металург 2

07.10.2017

Во натпревар од 4. коло на машката ВИП Суперлига, екипата на Еурофарм Работник во Битола му го нанесе третиот сезонски пораз на нашиот Металург 2. Овој натпревар битолчани го...

читај повеќе >

Во Автокоманда, Вардар Јуниор го совлада арогантниот Металург 2

01.10.2017

Ракометарите на Вардар Јуниор дојдоа до своите први три бода, откако денеска го совладаа тимот на Металург 2 во чии редови настапија дури седум ракометари со искуство од...

читај повеќе >

Висок пораз на Металург 2

23.09.2017

Металург 2 ја загуби средбата од второто коло на ВИП Суперлигата, откако на гостувањето во Битола е поразен од екипата на Пелистер, со високи 37:21 (18:13). Долго време гледавме...

читај повеќе >