Металург 2

Металург 2 освои решавачки бодови во Кавадарци

24.11.2018

Во дерби-натпреварот на 11-тото коло на Првата лига, група 1, ракометарите на Металург 2 извојуваа убедлива победа на жешкиот терен во Кавадарци, каде ја совладавме екипата на...

читај повеќе >

Металург 2 им се врати на победите

17.11.2018

Во 10-тото коло на Првата ракометна лига на Македонија, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Аеродром. По поразот во минатото коло од водечкиот Работнички, се...

читај повеќе >

Младинците на КЛ-7 Струга и на Металург 2 ги поделија бодовите

15.11.2018

Во Струга се одигра одложениот натпревар од третото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, меѓу екипите на КЛ-7 Струга и на Металург 2. Видовме вистинска...

читај повеќе >

Прв пораз на Металург 2

10.11.2018

Во деветтото коло на Првата лига, група 1, екипата на Металург 2 го доживеа и својот прв пораз. Загубивме на гостувањето кај лидерот во нашата група, екипата на Работнички, со...

читај повеќе >

Во Пробиштип, Металург 2 го совлада тимот на Весна Акумулатори

04.11.2018

Во осмото коло на Првата ракометна лига, во Пробиштип Металург 2 го совлада тимот на Весна Акумулатори и ја продолжи трката за првото место во групата 1, каде во моментот води...

читај повеќе >

Металург 2 не попушта, во Гевгелија е прегазен тимот на Партизан

28.10.2018

Во седмото коло од Првата лига, во Гевгелија Металург 2 го прегази тимот на Партизан, кого го совлада со резултат 42:15 (24:7). Иако во Гевгелија тимот на Металург 2 допатува без...

читај повеќе >

Во дерби натпревар, Металург 2 го совлада тимот на Преспа

21.10.2018

Во дерби натпреварот од 6. коло на Првата лига, група 1, во Автокоманда се сретна екипите на Металург 2 и на Преспа. По голема борба, заслужена победа извојуваа ракометарите на...

читај повеќе >

Металург 2 ги освои сите три бода во Богданци

14.10.2018

Во петтото коло на Првата македонска ракометна лига, група 1, екипата на Металург 2 гостуваше во Богданци, каде го совлада тимот на Младост, со резултат 23:31 (13:15). Овој натпревар...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – ГРК Тиквеш

07.10.2018

Во Автокоманда се одигра натпревар од четвртото коло на Првата лига, група 1, меѓу екипите на Металург 2 и на ГРК Тиквеш. Средбата се одигра во тензична атмосфера, со голем број...

читај повеќе >

Во тензична атмосфера, Металург 2 и Тиквеш ги поделија бодовите

07.10.2018

Во четвртото коло од Првата ракометна лига, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на ГРК Тиквеш. Видовме тензичен натпревар во кој беа досудени дури 36...

читај повеќе >