Металург 2

(Фото) Металург 2 “набива“ кондиција пред почетокот на новата сезона

16.08.2018

Нашата млада екипа, Металург 2, која во минатата сезона го загуби суперлигашкиот статус, напорно се подготвува за предизвиците во новата сезона, во која ќе настапува во Првата...

читај повеќе >

Распоред на натпреварите на Металург 2 во Првата македонска ракометна лига

04.08.2018

Во тековната сезона 2018/19 во Првата македонска ракометна лига ќе се натпреваруваат дури 16 екипи, поради што истите ќе бидат поделени во две групи. Металург 2 ќе се натпреварува...

читај повеќе >

Првата македонска машка ракометна лига ќе се дели во две групи

22.06.2018

Првата ракометна лига во новата сезона ќе брои дури 16 екипи. На годинешната конференција на клубови, беа усвоени пропозициите за 2018/2019 година, во кои има измени во споредба со...

читај повеќе >

Металург 2 не успеа во обидот да опстане во македонската Суперлига

10.06.2018

Металург 2 го загуби бараж-натпреварот против екипата на Струга и после повеќе години се пресели во лига од понизок ранг. Нашиот млад тим, составен од пионери, кадети и...

читај повеќе >

Во Кавадарци ќе се бие битката за опстанок во Суперлигата

06.06.2018

РФМ го одреди градот Кавадарци и неговата сала “Јасмин“, како место каде ќе се одигра решавачката бараж-средба за опстанок во македонската Суперлига. Екипата на Металург 2,...

читај повеќе >

Заврши регуларниот дел од првенство во плејаут-групата. Конечна табела

31.05.2018

Со натпреварите од последното коло заврши регуларниот дел од првенството во плејаут-групата. Опстанок во македонската Суперлига обезбедија екипите на Радовиш, Борец, Вардар...

читај повеќе >

Металург 2 повторно го одбра потешкиот пат

30.05.2018

Металург 2 ја изгуби најзначајната средба на сезоната и за својот опстанок ќе мора да се избори преку бараж-натпреварот со второпласираната екипа од Првата лига,...

читај повеќе >

Комплетирано е 9. коло во плејаут-групата во првенството на Македонија. Табела

27.05.2018

Со двата натпревари одиграни вчера, комплетирано е 9. коло во плејаут-групата во првенството на Македонија. До крајот на првенството во оваа група остана уште само едно коло, а...

читај повеќе >

Металург 2 не успеа против екипата на Вардар Јуниор

26.05.2018

Во претпоследното коло од плејаут фазата, екипата на Металург 2 загуби на гостувањето кај Вардар Јуниор, со резултат 33:36 (15:17). Со тоа нашиот млад тим не ја искористи првата...

читај повеќе >

Комплетирано е 8. коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија. Табела

24.05.2018

Со денешните две средби, комплетирано е 8. коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија. Металург 2 извојува значајна победа против екипата на Радовиш, а Прилеп и...

читај повеќе >