Топ Вести

Младинци

НАШИТЕ МЛАДИНЦИ ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ СО ЕКИПАТА НА ШАМПИОН

23.09.2013

Средбата меѓу младинците на Металург и екипата на Шампион од Скопје, од првото коло на младинската лига, заврши без победник, што веројатно е и и најреалниот исход од...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ХРАБРО МУ СЕ СПРОТИСТАВИЈА НА ТИМОТ НА ТЕКСТИЛЕЦ

26.04.2013

Вечерва се одигра реванш средбата од плејофот во машката младинска лига. Младинците на Металург го пречекаа тимот на штипски Текстилец. Иако и двете екипи настапуваат во...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ ПОРАЗЕНИ НА ГОСТУВАЊЕТО ВО ШТИП

20.04.2013

Младинците на Металург ја загубија првата плејоф-средба против екипата на Текстилец од Штип, со резултат 18:25 (9:10). И покрај поразот, нашите младинци оставија добар впечаток....

читај повеќе >

ТРИЛЕР-ПОБЕДА НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ТИНЕКС ПРОЛЕТ

14.04.2013

Драматичен и неизвесен натпревар одиграа екипите на Металург и на Тинекс Пролет во младинската лига.  Игравме против постара и поискусна екипа, која денес настапи од...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ДОМИНАНТНИ НА МЕЧОТ ПРОТИВ ИЛИНДЕН

06.04.2013

На вечерашниот кадетски натпревар меѓу екипите на Металург и на Илинден видовме доминантна игра на нашите момчиња. Иако во просек помлади од своите противници, кадетите на...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ ПОБЕДИЈА СОПЕРНИЦИТЕ ОД КУМАНОВО

02.04.2013

Младинците на Металург ги совладаа своите соперници од Куманово, со резултат 18:17 (9:7). Во просек неколку години постарите ракометари на гостинската екипа само на моменти беа...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ РЕМИЗИРАА СО ТИНЕКС ПРОЛЕТ

18.03.2013

Интересен и борбен натпревар одиграа младинците на Металург и на Тинекс Пролет. По огорчена борба средбата заврши со мирољубив резултат, 16:16 (9:9). Видовме целосно рамноправна...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ

09.03.2013

Денеска се одигра натпревар од македонската младинска лига во кој младинската екипа на Металург загуби од екипата на Вардар ПРО, со резултат 19:25 (11:10). Видовме натпревар со две...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ВО КУМАНОВО

05.03.2013

Младинците на Металург загубија на гостувањето во Куманово, со резултат 20:23 (9:7). Средбата помина во тешка и цврста борба во која посетителите видоа две различни...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ ПОСИЛНИ ОД ТИЕ НА МЕТАЛУРГ

04.11.2012

Во салата “Македонско сонце“ денеска се одигра младинската средба меѓу Тинекс Пролет и Металург. Победи домашниот состав, со резултат 20:16 (12:5). Иако нашите младинци добро ја...

читај повеќе >