Вести

Резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

15.09.2019

Денеска се одиграни неколку средби од првото коло на Лигата на шампионите. Бранителот на титулата и македонски шампион, екипата на Вардар, одбраната на трофејот го почна со...

читај повеќе >

Комплетирано е 2. коло на македонската Суперлига. Резултати и табела

14.09.2019

Вчера и денеска, одиграно е комплетното второ коло на македонската Суперлига. Во ова коло Металург имаше лесна задача на средбата со Вардар Јуниор, додека Металург 2 одигра...

читај повеќе >

Мечот со Вардар Јуниор како полесен тренинг за Металург

14.09.2019

Металург ја извојува и втората победа во тековната сезона на македонската Суперлига. Денеска во Автокоманда е совладана екипата на Вардар Јуниор, со резултат 41:17 (19:9)....

читај повеќе >

Со малку среќа и многу пот, Пролет сепак ги однесе бодовите од Автокоманда

13.09.2019

Уште еден одличен натпревар одиграа младите ракометари на Металург 2, иако и денеска забележаа пораз. Нашите надежи беа апсолутно рамноправен партнер во мечот со многу...

читај повеќе >

Во следните два дена екипите на Металург ги играат натпреварите од 2. коло на македонската Суперлига

12.09.2019

Утре Металург 2, а задутре Металург, ќе ги одиграат своите натпревари од второто коло на македонската Суперлига. Двете средби ќе се одиграат во Автокоманда, со слободен влез...

читај повеќе >

Денеска почнува Лигата на шампионите. Распоред и сатница на првото коло

11.09.2019

Денеска почнува новата сезона во Лигата на шампионите, каде Македонија ќе ја претставуваат екипите на Вардар и на Еурофарм Работник. . Распоред и сатница: 11.09.2019 г., 19.00 ч.: ...

читај повеќе >

Комплетирано е првото коло во македонската Суперлига. Резултати и табела

11.09.2019

Со натпреварот меѓу екипите на Пелистер и на Бутел, комплетирано е првото коло во македонската Суперлига. Во ова коло Металург одигра борбен меч со нашиот Металург 2, кој на...

читај повеќе >

Следната среда, Металург и Вардар ќе се соочат во Суперкупот на Македонија

10.09.2019

Закажан е натпреварот за Суперкупот на Македонија. Металург, како победник на националниот Куп, и Вардар, како шампион на Македонија, ќе се соочат в среда, 18 септември. Овој...

читај повеќе >

Први бодови за Металург во новата сезона

06.09.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра првенствен натпревар со кој и официјално почна новата сезона во македонската Суперлига. Се сретнаа “братските“ екипи на Металург 2 и на...

читај повеќе >

Почна СЕХА-лигата. Комплетни резултати од првото коло

04.09.2019

Почна деветото издание на СЕХА-лигата, прво во новиот формат, а одиграно е и комплетното прво коло. Македонските претставници, Вардар и Еурофарм Работник, ги забележаа своите...

читај повеќе >