Вести

Одложен е фајналфорот во СЕХА-лигата

19.03.2020

Во врска со настанатата ситуација со епидемијата на коронавирусот, раководството на СЕХА-лигата го одложи завршниот турнир на лигата. Фајналфор турнирот требаше да се...

читај повеќе >

(Видео) Најдобрите одбрани во четврт-финалето на СЕХА-лигата

16.03.2020

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани во шетврт-финалето на СЕХА-лигата. Одбраната на Борко Ристовски со која обезбеди победа на Вардар на...

читај повеќе >

ЕХФ и СЕХА-лигата ги одложија сите натпревари

15.03.2020

Европската ракометна федерација информираше дека привремено ги прекинува сите натпреварувања под своја надлежност, најрано до 12 април. Ова се однесува на Лигата на...

читај повеќе >

Двенеделна пауза за сите ракометни првенства

13.03.2020

Ракометната федерација на Македонија донесе одлука во следните 14 дена да паузираат првенствата во машката Суперлига и Првата лига, како и во Женската лига. Еве го...

читај повеќе >

Со одлука на РФМ, прекинати се сите првенства во млади категории

12.03.2020

Со одлука на РФМ, прекинати се сите првенства во младите категории во наредните две седмици. Ова е донесено врз база на одлуката на Владата, но и поради опасноста од ширењето...

читај повеќе >

Металург го загуби натпреварот во Охрид

12.03.2020

Металург го доживеа својот прв пораз во тековната сезона на македонската Суперлига, откако во Охрид загубивме од истоимениот клуб, со резултат 22:20 (10:11). Во натпревар без...

читај повеќе >

Минимален пораз на Металург 2 во Струга

11.03.2020

Во претпоследното коло на македонската Суперлига, Металург 2 е минимално поразен во Струга. Нашите млади ракометари загубија од Струга со резултат 23:24 (11:12). Двете екипи...

читај повеќе >

Младинците на Металург го надиграа Работнички

11.03.2020

Во 8. коло на младинското првенство на Македонија, група 2, Металург на гостувањето кај Работнички славеше со убедливи 17 голови разлика, 20:37 (9:20). Тоа беше една од средбите на...

читај повеќе >

Известување до сите фанови на РК Металург

10.03.2020

Поради препораката на Комисијата за заразни болести и денешната одлука на Владата во наредните 30 дена спортските настани да се одржуваат без присуство на публика, ги...

читај повеќе >

Известување на Ракометната академија Металург

10.03.2020

Ракометна академија Металург, согласно препораките за превенција и заштита на јавно здравје, а во согласност со Заклучокот на Седница на Владата одржана на 08.02.2020 година, и во...

читај повеќе >