Вести

(Видео) Идеален тим на 14. коло на Лигата на шампионите

02.03.2020

По завршувањето на сите натпревари, маркетинг службата на ЕХФ го објави идеалниот тим на 14. коло на Лигата на шампионите. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 14. коло на Лигата на шампионите

02.03.2020

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од 14. коло на Лигата на шампионите. За најдобра одбрана е избрана одбраната на Андреас Волф од...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 14. коло на Лигата на шампионите

02.03.2020

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во 14. коло на Лигата на шампионите, а за најубав е избран голот на Лудовик Фабрегас од Барселона. . Автори на најубавите...

читај повеќе >

Познати се осминафиналните двојки во Лигата на шампионите

02.03.2020

Заврши групната фаза во Лигата на шампионите во сите 4 групи. Екипите на Кил и на Барселона обезбедија директен пласман во четврт-финалната фаза на Лигата на шампионите,...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 14. коло на Лигата на шампионите. Конечни табели

02.03.2020

Денеска се одиграни последните две средби од групната фаза на Лигата на шампионите во сезона 2019/20. Очекувани победи извојувааПСЖ и Алборг. Се одигра и плеј-оф средбата за...

читај повеќе >

Металург 2 испушти огромни +8 и на крајот минимално загуби од Вардар Јуниор

01.03.2020

Навистина е неверојатно што испуштија младите ракометари на Металург 2 на гостувањето кај Вардар Јуниор. Имавме фантастична игра, предност од 8 голови, но му дозволивме на...

читај повеќе >

Резултати од денешните натпревари во Лигата на шампионите

29.02.2020

Денеска во Лигата на шампионите се одиграа пет средби од последното коло на групната фаза во групите “А“ и “Б“, а се одигра и еден реванш-натпревар од плеј-офот во групите...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 2 победнички од тешкото гостување кај Аеродром

29.02.2020

По подолга пауза денеска продолжи натпреварувањето во пионерска конкуренција. Во рамките на дерби натпреварот на десетото коло на групата 3, Металург 2 на гости го совлада...

читај повеќе >

Видео: Металург со победа се враќа од гостувањето во Струга

29.02.2020

По двомесечна пауза денеска продолжи првенството на Македонија, со средбите од 15. коло. Металург денеска и гостуваше на екипата на Струга, од каде се врати со очекувана...

читај повеќе >

До крајот на мај ќе се знае дали СЕХА-лигашите ќе играат од самиот почеток во македонското првенство

29.02.2020

Во една од главните точки на денешната седница на редовното Собрание на РФМ се дискутираше за потребата СЕХА-лигашите да се вратат во македонското првенство од самиот старт,...

читај повеќе >