Вести

Металург 2 испушти огромни +8 и на крајот минимално загуби од Вардар Јуниор

01.03.2020

Навистина е неверојатно што испуштија младите ракометари на Металург 2 на гостувањето кај Вардар Јуниор. Имавме фантастична игра, предност од 8 голови, но му дозволивме на...

читај повеќе >

Резултати од денешните натпревари во Лигата на шампионите

29.02.2020

Денеска во Лигата на шампионите се одиграа пет средби од последното коло на групната фаза во групите “А“ и “Б“, а се одигра и еден реванш-натпревар од плеј-офот во групите...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 2 победнички од тешкото гостување кај Аеродром

29.02.2020

По подолга пауза денеска продолжи натпреварувањето во пионерска конкуренција. Во рамките на дерби натпреварот на десетото коло на групата 3, Металург 2 на гости го совлада...

читај повеќе >

Видео: Металург со победа се враќа од гостувањето во Струга

29.02.2020

По двомесечна пауза денеска продолжи првенството на Македонија, со средбите од 15. коло. Металург денеска и гостуваше на екипата на Струга, од каде се врати со очекувана...

читај повеќе >

До крајот на мај ќе се знае дали СЕХА-лигашите ќе играат од самиот почеток во македонското првенство

29.02.2020

Во една од главните точки на денешната седница на редовното Собрание на РФМ се дискутираше за потребата СЕХА-лигашите да се вратат во македонското првенство од самиот старт,...

читај повеќе >

Денешни натпревари во Лигата на шампионите

29.02.2020

Денеска ќе се одиграат пет средби од последното коло на групната фаза во Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“, а ќе се одигра и еден реванш-натпревар од плеј-офот во...

читај повеќе >

ИХФ одреди кој ќе ги организира СП во 2025 и 2027 години

29.02.2020

ИХФ на конгресот во Каиро ги одреди домаќините на следните светски првенства во машка и во женска конкуренција. Во 2025 година, машкото СП ќе биде во заедничка организација на...

читај повеќе >

Организатори на Светските првенства во младинските категории

29.02.2020

Македонија продолжува со традицијата да организира големи ракометни манифестации. На конгресот на ИХФ во Каиро беше прифатена кандидатурата на нашата земја за...

читај повеќе >

Идеален тим на СЕХА-лигата за февруари

28.02.2020

По осминафиналните дуели во овој месец, СЕХА-лигата го одреди идеалниот им на февруари, а во него се најде и поранешното крило на Металург, а сега на Еурофарм Пелистер, Бојн...

читај повеќе >

За баражот за СП 2021, Македонија е во групата на неносители

27.02.2020

ЕХФ го објави изгледот на барабаните за баражите за СП 2021 во Египет. За жал, поради лошиот пласман на ЕП 2020, Македонија падна во групата на неносители, што значи дека ќе имаме...

читај повеќе >