Вести

Денеска ќе бидат познати составите на групите за ЕП 2020

28.06.2019

Во Виена денеска ќе се влечат групите за претстојното ЕП во сениорска машка конкуренција, што во јануари 2020 година, ќе се игра во Шведска, Австрија и во Норвешка. Македонија...

читај повеќе >

Грузиското десно крило Реваз Чантурија се врати во Металург

28.06.2019

Во новата сезона боите на Металург ќе ги брани грузиското десно крило Реваз Чантурија (37), кој по девет години се враќа во Автокоманда, каде и ја започна својата...

читај повеќе >

Вардар одбраната на титулата ќе ја почне од групата “Б“ на групната фаза на Лигата на шампионите

27.06.2019

Во Виена заврши ждрепката за групите “А“ и “Б“. Во овие групи наш претставник е екипата на Вардар, која својата одбрана на шампионската титула ќе ја почне од групата “Б“ на...

читај повеќе >

Познат е изгледот на групите “Ц“ и “Д“ од Лигата на шампионите

27.06.2019

Во Виена заврши ждрепката за групите “Ц“ и “Д“. Во овие групи наш претставник е екипата на Еурофарм Работник, која ќе биде дел од групата “Ц“. . Група...

читај повеќе >

(Видео) Наградени најдобрите маски од маскенбалот во кампот на Металург

27.06.2019

Традиционалниот маскенбал е секогаш долгоочекуван настан во животот на кампот на Академија Металург. Децата темелно се подготвуваат и ги претставуваат своите...

читај повеќе >

Фотогалерија од настаните во кампот на Металург

27.06.2019

При крај  е 14-тото издание на кампот на Академија Металург. Децата се забавуваа, другаруваа, но и дополнително ги усовршија своите ракометни знаења. Еве фотографии од...

читај повеќе >

Денеска ќе се дознаат составите на групите во Лигата на шампионите

27.06.2019

Во Виена денеска ќе се дознаат составите на групите за новата сезона во Лигата на шампионите. Ждрепката ќе се влече со почеток во 18 часот. . (Групи “А“ и “Б“) Шешир 1: Вардар...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 голмански одбрани од последните две кола на квалификациите за ЕП 2020

26.06.2019

ЕХФ ги објави и најдобрите пет голмански одбрани на последните две кола од квалификациите за ЕП 2020. . 5. Филип Ивиќ  (Хрватска) 4. Артур Кугис  (Летонија) 3. Тордур Гутесен ...

читај повеќе >

Летниот камп на Металург 14-ти пат пулсира со работа, енергија, дружење, забава…

26.06.2019

Најмладите ракометари и ракометарки на Металург ја одработуваат завршната фаза од 14-то издание на летниот камп на Металург, кој првпат се одржува на терените на хотелот...

читај повеќе >

Топ 5 голови на последните две кола од квалификациите за ЕП 2020

25.06.2019

ЕХФ ги објави петте најубави голови на последните две кола од квалификациите за ЕП 2020. . 5. Андре Шмид  (Швајцарија) 4. Иван Карачиќ  (БиХ) 3. Јонас Трухановичиус ...

читај повеќе >