Вести

Распоред и сатница на последното коло во Лигата на шампионите

26.02.2020

Денеска почна последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите за групите „А“ и „Б“. Екипата на Фленсбург извојува победа против тимот на Цеље, со резултат 29:26...

читај повеќе >

Распоред на првото коло на мини-лигата на Металург

24.02.2020

В недела, 1 март, во Автокоманда ќе почне 15-тата сезона на мини-лигата на Металург, во која ќе настапат 29 екипи од пет градови. Распоред на првото коло: Голем терен 10.00 –...

читај повеќе >

В недела почнува мини-лигата на Металург

24.02.2020

В недела, 1 март, почнува јубилејната 15 сезона на мини-лигата на Металург, најстарото натпреварување од овиј вид во Македонија и пошироко. Оваа сезона ќе учествуваат 29 екипи...

читај повеќе >

Шпанија победник на Медитеранските игри во Атина

24.02.2020

Кадетската ракометна селекција на Шпанија е победник на 17-те младински Медитерански игри што се одржуваа во Атина, Грција. Во финалето на Игрите, шпанските кадети ги победија...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 13. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

24.02.2020

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од 13. коло на Лигата на шампионите. . Се истакнаа следните голмани: 5. Арпад Штербик (Веспрем) 4. Иван...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 13. коло на Лигата на шампионите

24.02.2020

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во 13. коло на Лигата на шампионите, а за најубав е избран голот на Дмитро Дорошчук од Мотор Запорожје. . Автори на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 13. коло на Лигата на шампионите

24.02.2020

По завршувањето на сите натпревари, маркетинг службата на ЕХФ го објави идеалниот тим на 13. коло на Лигата на шампионите. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 13. коло на Лигата на шампионите. Табели

23.02.2020

Комплетирано е 13. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. До крајот на овој дел од натпреварувањето остана само едно коло. Веќе ги имаме двете екипи што обезбедија...

читај повеќе >

Сите денешни резултати од Лигата на шампионите

23.02.2020

Во Лигата на шампионите денеска се одиграни вкупно шест натпревари, четири од 13. коло на групната фаза во групите “А“ и “Б“ и првите две плеј-оф средби на четирите најдобри...

читај повеќе >

Македонија го надигра Кувајт и го освои 10. место на Медитеранските игри во Атина

22.02.2020

Кадетската репрезентација на Македонија ја извојува и својата трета победа, втора едноподруго, на Медитеранските игри во Атина. Денеска ја совладавме селекцијата на Кувајт,...

читај повеќе >