Вести

ШПАНИЈА И СЛОВЕНИЈА ЈА ФОРМИРАА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ДВОЈКА

23.01.2013

Завршија првите две четврт-финални средби и ја добивме првата полуфинална двојка. Русија, во израмнет натпревар, загуби од одличната Словенија, со резултат 27:28. Се водеше...

читај повеќе >

ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ТВРДАТ:ФРАНЦИЈА, ШПАНИЈА И ДАНСКА ОДАТ ПОНАТАМУ

23.01.2013

Обложувалниците се секогаш квалитетен репер според кој може да се предвиде исходот од некоја средба. Секако дека не се непогрешни, но репер се. Интересно, ама на Германија...

читај повеќе >

КАРАБАТИЌ ФАТЕН ВО ЛАГА

23.01.2013

Продолжува судската голгота на Никола Карабатиќ. Само два дена по завршувањето на СП, Никола Карабатиќ ќе мора да је појави пред суд, каде ќе продолжи постапката против него....

читај повеќе >

ШТО СТОИ ВО ОСТАВКАТА НА ШУНДОВСКИ

23.01.2013

Селекторот Шундовски својата оставка ја испрати по мејл, чија содржина е ледна: “Поднесувам неотповиклива оставка на селекторската функција на ракометната репрезентација...

читај повеќе >

СЛОВЕНИЈА ОСЛАБНАТА. ДРАГАН ГАЈИЌ ЌЕ ГО ПРОПУШТИ ОСТАТОКОТ ОД ПРВЕНСТВОТО

23.01.2013

Драган Гајиќ, одличното десно крило на Словенија и на Монпелје, го заврши своето учество на СП, откако му пукна мускулот на десната нога, на натпреварот против Египет. Во...

читај повеќе >

ЛИСТА НА НАЈДОБРИ ГОЛМАНИ. УНГАРЕЦОТ ТАТАИ ИЗБИ НА ЧЕЛО

23.01.2013

Ви ја претставуваме и најновата листа на најдобрите голмани на СП. На чело изби Петер Татаи од репрезентацијата на Унгарија. Најдобри...

читај повеќе >

ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ. ЛАЗАРОВ ОТПАДНА ОД БОРБАТА ЗА НАЈДОБАР СТРЕЛЕЦ НА СП.

22.01.2013

По вчерашните и денешните натпревари, ја имаме и најновата листа на најдобрите стрелци на СП. Кире Лазаров дефинитивно ја загуби битката за титулата најдобар стрелец на...

читај повеќе >

ЦРНА ГОРА ЗАГУБИ ОД ЈУЖНА КОРЕЈА И ГО ОСВОИ 22 МЕСТО

22.01.2013

Црна Гора го загуби натпреварот за 21 место. Подобри од нив беа ракометарите на Јужна Кореја, кои победија со резултат 27:30. Црна Гора го заврши СП со шест порази и една победа и...

читај повеќе >

ШОЛА И ГОБАЦ ОДВАЈ СПАСИЛЕ ГЛАВА ПРИ РУШЕЊЕ НА ЛИФТОТ

22.01.2013

Во мадридската “Каја Магика“, по натпреварот Хрватска - Шпанија, се сруши лифтот, кој ги симнува гостите од врвот на салата. Имено, се скина сајлата што го држи лифтот и тој...

читај повеќе >

СИТЕ ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ НА СП 2013. ПРВА ПОБЕДА НА ЦРНА ГОРА

21.01.2013

Денеска на СП 2013 се одиграни вкупно 8 средби, 4 во нокаут фазата и 4 во “Претседателскит куп“. Хрватска, Словенија и Унгарија убедливи, Србија катастрофална. Прва победа и на...

читај повеќе >