Вести

ДЕЈАН МАНАСКОВ Е ИЗБРАН ЗА НАЈДОБРО ЛЕВО КРИЛО ВО ЛШ ЗА ИГРАЧИ ДО 22 ГОДИНИ

05.12.2012

Популарниот француски ракометен портал “Handnews“ ги избра 10-те најдобри млади (до 22 години) ракометари во Лигата на шампионите. Меѓу нив е и нашиот Дејан Манасков, како најдобро...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТРГНУВА ВО ДЕСЕТДНЕВНА ТУРНЕЈА

04.12.2012

Утре, рано наутро, Металург со автобус тргнува на десетдневна турнеја, во чии рамки ќе одигра три натпревари од календарот на СЕХА-лигата. Утревечер Металург ќе допатува во...

читај повеќе >

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГИ СОВЛАДАА ЛАЗАРОВИ

03.12.2012

Во “Автокоманда“ се одигра натпревар од машката кадетска лига меѓу Металург и Лазарови од Свети Николе. Победи Металург со високи 31:19, полувреме 14:5. Технички поквалитетни и...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ТАМУ КАДЕ ШТО МУ Е МЕСТОТО, ВО ТОП 16.

02.12.2012

Тежок натпревар одигра вчера Металург. Многу потежок од очекуваното. Нашиот противник, реално послаб од нас, играше со очајност на давеник што сака да ја искористи својата...

читај повеќе >

МОРАМЕ ДА ГО ПОБЕДИМЕ ШАМБЕРИ

01.12.2012

Во Лигата на шампиони не постои неважен натпревар. Секоја победа е значајна и секоја победа значи инвестиција во иднината. Секоја победа го подобрува пласманот и носи бодови...

читај повеќе >

САКАМ ДА ЈА ЗАВРШАМ КАРИЕРАТА ВО МЕТАЛУРГ

01.12.2012

Ексклузивното интервју е преземено од дневникот “Вечер“. Словенечкиот ракометар Ренато Вугринец е една од најголемите ѕвезди во редовите на македонскиот шампион...

читај повеќе >

ЈУНИОР ЗАГУБИ ОД КУМАНОВО

01.12.2012

Вечерва Металург Јуниор загуби од фаворизираната екипа на Куманово, со резултат 23:28. Видовме две различни полувремиња во кои најпрво беа подобри гостинските ракометари, а...

читај повеќе >

УШТЕ ЕДНО ПРИЗНАНИЕ ЗА РАКОМЕТНИОТ КЛУБ МЕТАЛУРГ

30.11.2012

По повод својот четврти роденден, естрадниот магазин Бекстејџ организираше прослава во “Музејот на македонската борба“. Бекстејџ, благодарение на националниот успех, е...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

29.11.2012

Mеталург денеска одржа прес-конференција по повод претстојната средба од седмото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Шамбери. Пред насобраните новинари, своите...

читај повеќе >

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ, ДАМИР БИЧАНИЌ: “ЗНАМ ШТО НЕ ЧЕКА ВО СКОПЈЕ“

29.11.2012

Дамир Бичаниќ, ракометар на Шамбери. “Металург секоја година прави изненадување во ЛШ, а годинава игра одлично и со добра ждрепка може да стигне и до четврт-финалето“, вели...

читај повеќе >