Вести

УШТЕ ИМА ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ШАМБЕРИ

28.11.2012

Точно во 16 часот почна продажбата на влезниците за натпреварот со Шамбери. Продажбата беше проследена со турканици на продажните места, што очигледно делуваше депримирачки...

читај повеќе >

НАЈДОБРОТО ДОПРВА СЛЕДУВА

28.11.2012

Преземено од “Нова Македонија“. Ванчо Димовски, капитен на Металург. Ракометарот на Металург, Ванчо Димовски (33), зад себе има една од најдобрите години во неговата богата...

читај повеќе >

НАГРАДНА ИГРА НА МЕТАЛУРГ

28.11.2012

Веб страната на РК Металург ќе додели 10 влезници за натпреварот со Шамбери, кој се игра во сабота (01.12.2012), со почеток во 16 часот, во СЦ „Борис Трајковски“. Се што треба да...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ МУ ОДДАДЕ ПРИЗНАНИЕ НА НОВИНАРОТ МИОДРАГ МИЦКОВИЌ.

28.11.2012

Пред почетокот на вчерашниот натпревар против екипата на Татран, ракометниот клуб Металург му оддаде пoсебно признание на доајенот на македонското спортско новинарство,...

читај повеќе >

ТАТРАН ЈА НАВЕДНА ГЛАВАТА

27.11.2012

Долго го очекувавме овој натпревар. По сѐ што доживеавме во првиот дел од првенството, кога Татран ги одби сите наши предлози и забележа победа со службен резултат (10:0),...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР ЗА “НОВА МАКЕДОНИЈА“: “ОДИГРАВМЕ БОРБЕНО, МАШКИ НА ИСПИТОТ НА НАШАТА ЗРЕЛОСТ“

27.11.2012

Зборувајќи за загубените натпревари против Киелце, Лино Червар, за денешниот број на весникот “Нова Македонија“, го кажа следното: “ Уште пред почетокот на сезоната...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

26.11.2012

Почитувани, Ракометниот клуб Металург информира дека натпреварот од 7. коло од Лига на шампионите во ракомет против францускиот Шамбери ќе се одигра на ден 01.12.2012 година...

читај повеќе >

ВО СРЕДА ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ШАМБЕРИ

26.11.2012

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ја информира македонската  јавност дека на ден 28.11.2012 година (среда), со почеток во 16 часот, преку ексклузивниот дистрибутер “Тобако“,...

читај повеќе >

ТАТРАН ГОСТУВА ВО СКОПЈЕ

25.11.2012

Не запира жестокиот ритам на натпревари на нашиот ракометен шампион. Зад нас се два несреќни порази од силниот Киелце, но време за жалење нема. Во вторник на гости ни доаѓа...

читај повеќе >

ГОСПОД ГИ ЧУВА ПОЛЈАЦИТЕ

24.11.2012

Да кажеше некој пред натпреварот дека Металург ќе одигра две идентични средби со ист противник, немаше да веруваме. А излезе наполно ист. Повторно ги „мелеме“ 45 минути и...

читај повеќе >