Вести

ЈУНИОР ЗАГУБИ ОД КУМАНОВО

01.12.2012

Вечерва Металург Јуниор загуби од фаворизираната екипа на Куманово, со резултат 23:28. Видовме две различни полувремиња во кои најпрво беа подобри гостинските ракометари, а...

читај повеќе >

УШТЕ ЕДНО ПРИЗНАНИЕ ЗА РАКОМЕТНИОТ КЛУБ МЕТАЛУРГ

30.11.2012

По повод својот четврти роденден, естрадниот магазин Бекстејџ организираше прослава во “Музејот на македонската борба“. Бекстејџ, благодарение на националниот успех, е...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

29.11.2012

Mеталург денеска одржа прес-конференција по повод претстојната средба од седмото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Шамбери. Пред насобраните новинари, своите...

читај повеќе >

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ, ДАМИР БИЧАНИЌ: “ЗНАМ ШТО НЕ ЧЕКА ВО СКОПЈЕ“

29.11.2012

Дамир Бичаниќ, ракометар на Шамбери. “Металург секоја година прави изненадување во ЛШ, а годинава игра одлично и со добра ждрепка може да стигне и до четврт-финалето“, вели...

читај повеќе >

УШТЕ ИМА ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ШАМБЕРИ

28.11.2012

Точно во 16 часот почна продажбата на влезниците за натпреварот со Шамбери. Продажбата беше проследена со турканици на продажните места, што очигледно делуваше депримирачки...

читај повеќе >

НАЈДОБРОТО ДОПРВА СЛЕДУВА

28.11.2012

Преземено од “Нова Македонија“. Ванчо Димовски, капитен на Металург. Ракометарот на Металург, Ванчо Димовски (33), зад себе има една од најдобрите години во неговата богата...

читај повеќе >

НАГРАДНА ИГРА НА МЕТАЛУРГ

28.11.2012

Веб страната на РК Металург ќе додели 10 влезници за натпреварот со Шамбери, кој се игра во сабота (01.12.2012), со почеток во 16 часот, во СЦ „Борис Трајковски“. Се што треба да...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ МУ ОДДАДЕ ПРИЗНАНИЕ НА НОВИНАРОТ МИОДРАГ МИЦКОВИЌ.

28.11.2012

Пред почетокот на вчерашниот натпревар против екипата на Татран, ракометниот клуб Металург му оддаде пoсебно признание на доајенот на македонското спортско новинарство,...

читај повеќе >

ТАТРАН ЈА НАВЕДНА ГЛАВАТА

27.11.2012

Долго го очекувавме овој натпревар. По сѐ што доживеавме во првиот дел од првенството, кога Татран ги одби сите наши предлози и забележа победа со службен резултат (10:0),...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР ЗА “НОВА МАКЕДОНИЈА“: “ОДИГРАВМЕ БОРБЕНО, МАШКИ НА ИСПИТОТ НА НАШАТА ЗРЕЛОСТ“

27.11.2012

Зборувајќи за загубените натпревари против Киелце, Лино Червар, за денешниот број на весникот “Нова Македонија“, го кажа следното: “ Уште пред почетокот на сезоната...

читај повеќе >