Вести

ВО ТЕНЗИЧНА ИГРА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ДОЈДЕ ДО МИНИМАЛНА ПОБЕДА

17.11.2012

Вчера во “Автокоманда“ се одигра и натпревар од машката ракометна суперлига, во кој Металург Јуниор дојде до минимална победа против екипата на Преспа. Резултатот од...

читај повеќе >

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ НА ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ ЗА САЈТОТ НА ЕХФ

16.11.2012

Филип Миркуловски: Не сме под притисок да победиме ! Играме подобро кога сме аутсајдери, вели ракометарот на Металург Скопје Филип Миркуловски пред натпреварот на неделата...

читај повеќе >

ЕХФ НА СВОЈОТ САЈТ ГО НАЈАВИ НАТПРЕВАРОТ МЕЃУ МЕТАЛУРГ И КИЕЛЦЕ

16.11.2012

Текстот е преземен од сајтот на ЕХФ. Двете екипи имаат стоотстотен успех на меѓународно ниво, но и двата тима изненадувачки ги загубија натпреварите со директните...

читај повеќе >

КОМЕНТАТОРОТ ТОМ О’БРАНАГЕЈН ЗА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ КИЕЛЦЕ.

15.11.2012

Пишува, Том О’Бранагејн Следната станица е Скопје, на дуелот од врвот на табелата во групата Ц, помеѓу Металург и Килце. Ова е дуел на два тима што во последната година...

читај повеќе >

ИВАН ЧУПИЌ ЕКСКЛУЗИВНО ЗА САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ

14.11.2012

В недела очекувам празник на ракометот во Скопје   Иван Чупиќ, хрватскиот репрезентативец и десно крило на полски Киелце, противникот на Металург в недела, во 5. коло во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА

14.11.2012

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од петтото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Киелце. Пред многубројните претставници...

читај повеќе >

ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК НА МЕТАЛУРГ ИМА 5000 ФАНОВИ

14.11.2012

Конечно стигнавме до бројката од 5000 фанови на нашиот официјален фејсбук ! Тоа е само почеток !   Можеме многу повеќе ! Бранот на металургоманијата ќе ја преплави нашата...

читај повеќе >

СПИСОК НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ КОИ ЌЕ ГО ПРЕНЕСУВААТ НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – КИЕЛЦЕ

14.11.2012

Во Европа централен ракометен настан овој викенд е натпреварот Металург - Киелце. Милиони гледачи низ целиот свет ќе имаат можност да ги видат нашата прекрасна сала и нашата...

читај повеќе >

ГОТОВО Е – САЛАТА Е РАСПРОДАДЕНА

12.11.2012

Металург продолжува со рушење на рекордите. За натпреварот против Киелце, салата е распродадена за помалку од два часа. На располагање беа сите влезници со напомена дека 90...

читај повеќе >

БИТКА ЗА СЕКОЈА КАРТА

12.11.2012

Стартуваше продажбата на влезниците за натпреварот Металург - Киелце. Интересот е енормен, поголем од било кога. Продажбата е ограничена на четири карти по купувач, а...

читај повеќе >