Вести

ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК НА МЕТАЛУРГ ИМА 5000 ФАНОВИ

14.11.2012

Конечно стигнавме до бројката од 5000 фанови на нашиот официјален фејсбук ! Тоа е само почеток !   Можеме многу повеќе ! Бранот на металургоманијата ќе ја преплави нашата...

читај повеќе >

СПИСОК НА ТЕЛЕВИЗИИТЕ КОИ ЌЕ ГО ПРЕНЕСУВААТ НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – КИЕЛЦЕ

14.11.2012

Во Европа централен ракометен настан овој викенд е натпреварот Металург - Киелце. Милиони гледачи низ целиот свет ќе имаат можност да ги видат нашата прекрасна сала и нашата...

читај повеќе >

ГОТОВО Е – САЛАТА Е РАСПРОДАДЕНА

12.11.2012

Металург продолжува со рушење на рекордите. За натпреварот против Киелце, салата е распродадена за помалку од два часа. На располагање беа сите влезници со напомена дека 90...

читај повеќе >

БИТКА ЗА СЕКОЈА КАРТА

12.11.2012

Стартуваше продажбата на влезниците за натпреварот Металург - Киелце. Интересот е енормен, поголем од било кога. Продажбата е ограничена на четири карти по купувач, а...

читај повеќе >

ВАНЧО ДИМОВСКИ Е ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА “13 НОЕМВРИ“. НАГРАДА И ЗА МЕТАЛУРГ

12.11.2012

Капитенот на Металург, Ванчо Димовски, е добитник на наградата „13 Ноември“, што ја доделува Сојузот на спортовите на Скопје. Екипно, награда доби и Металург, кој лани имаше...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЗАГУБИ НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ЛИДЕРОТ НА ТАБЕЛАТА

11.11.2012

Металург Јуниор загуби на гостувањето во Струмица од водечката екипа во досегашниот тек на првенството, Зомимак М. Резултатот од средбата е 31:20 (15:8). Домашниот состав оваа...

читај повеќе >

ВО НАТПРЕВАР БЕЗ ЧОВЕЧКИ ЖРТВИ ПОБЕДИ ВАРДАР

11.11.2012

„Комитите“ се вратија во „Кале“. За жал, со нив се вратија и сцените што одамна сме ги заборавиле. Натпреварот во кој сите имавме желба за победа, натпреварот што се смета за...

читај повеќе >

ВО БОРБЕН НАТПРЕВАР КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ВАРДАР

10.11.2012

Во “Автокоманда“ денеска се одигра натпревар од машката кадетска лига меѓу екипите на Металург и Вардар ПРО. Победата му припадна на гостинскиот тим, со резултат 17:18...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР НАДМОЌЕН НАД БОРЕЦ

07.11.2012

Вечерва се одигра заостанатиот натпревар од 6. коло на машката суперлига во кој Металург јуниор оствари лесна победа над младиот и неискусен состав на Борец од Велес....

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ ПОСИЛНИ ОД ТИЕ НА МЕТАЛУРГ

04.11.2012

Во салата “Македонско сонце“ денеска се одигра младинската средба меѓу Тинекс Пролет и Металург. Победи домашниот состав, со резултат 20:16 (12:5). Иако нашите младинци добро ја...

читај повеќе >