Вести

ЈУНИОР СЕ ВРАЌА ПОРАЗЕН ОД БИТОЛА

23.10.2012

Неочекуван резултат доаѓа од Битола. Металург јуниор е високо поразен од тимот на Битола, со резултат 23:35 (11:21). Навистина тежок пораз во натпревар што очекувавме да го...

читај повеќе >

ДРЕСОВИТЕ И СУВЕНИРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА “ПАЛМА СПОРТ“

22.10.2012

Дресовите и сувенирите на Металург отсега ќе се продаваат во продавниците на “Палма Спорт“. Досега нашите проиводи се продаваа исклучиво во нашиот фан-шоп, пред...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДЛИЧЕН ВО СИТЕ СТАТИСТИЧКИ КАТЕГОРИИ ВО ЛШ

22.10.2012

По четири одигрни кола Металург е на врвот во речиси сите статистички категории. Нашиот клуб, заедно со Барселона, Киелце и Веспрем, е дел од големата четворка која ги има...

читај повеќе >

СОНИШТАТА СТАНАА РЕАЛНОСТ

20.10.2012

Соништата станаа реалност ! Со години го градиме нашиот тим. Со години вложуваме средства и сили. Со години сонуваме еден ист сон - Металург во самиот европски врв. Дојде и тој...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НА ЧЕКОР ОД СЛАВА

20.10.2012

Повторно сме во истата ситуација. Повторно нѐ очекува исклучително важен и тежок натпревар од Лигата на шампионите. Натпревар во кој нѐ прогласија за изразит фаворит, а тоа е...

читај повеќе >

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СЕ ПОРАЗЕНИ ОД ЕКИПАТА НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ.

18.10.2012

Вчера екипата на Тинекс Пролет беше пресилна за младите момчиња на Металург, кои настапуваат во младинска конкуренција, иако според годините, генерација 1998, се пионери. Во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

18.10.2012

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од четвртото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Санкт Петербург. По уводот на...

читај повеќе >

ЛОВЌЕН ПОВТОРНО СТРАДАШЕ ВО “АВТОКОМАНДА“

17.10.2012

Во петтото коло од регионалната СЕХА-лига, Металург високо го совлада тимот на Ловќен од Цетиње, со резултат 32:19 (14:8). На овој натпревар за Металург не настапи повредениот...

читај повеќе >

НАВИВАЈ ЗА МЕТАЛУРГ – ПОМОГНИ МУ НА БОРО

15.10.2012

Металург продолжува со успесите во ракометна Европа и со право можеме да кажеме дека прераснува во кошмар за сите противници во групата Ц од Лигата на шампионите. Но исто...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: ПОКАЖАВМЕ ДЕКА СМЕ ЕКИПА СО КАРАКТЕР

14.10.2012

Претседателот на Металург, Ристо Чокрев, ни ја даде следната изјава: “Заедно со сите го делам задоволството од постигнатото во Лигата на шампионите. Ме радува нашиот успех,...

читај повеќе >