Вести

ЕВРОПА Е ВО НЕДОУМИЦА. КАДЕ Е КРАЈОТ НА НАШИТЕ МОЖНОСТИ ?

14.10.2012

Неверојатен старт има шампионот на Македонија. Три победи од три натпревари, две на двете досегашни гостувања. И најголемите оптимисти не предвидуваа такво нешто. Освоивме...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ТРГНУВА ВО НОВ ПОДВИГ

14.10.2012

Денеска е уште еден од оние денови кога сите со нетрпение го очекуваме настапот на Металург во Лигата на шампионите. Го очекуваме со нескриен оптимизам, но и со внатрешен...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО ПРЕБРОДИ ТЕКСТИЛЕЦ

13.10.2012

Последната од трите денешни средби во „Автокоманда“ ни донесе и трета радост. По победите на ЖРК Металург и на Металург Скопје, видовме и триумф на нашите надежи во машка...

читај повеќе >

ВИ ГО ПРЕТСТАВУВАМЕ НОВИОТ НАВИВАЧКИ ДРЕС НА МЕТАЛУРГ

11.10.2012

Во новата сезона Металург излезе со нов дрес. Во новиот дизајн, покрај обележјата на Металург, на ракавите е ставено македонското знаме Цената на новиот производ е 700 денари, а...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ВРАЌА СО ТРИ БОДА ОД ДОБОЈ

09.10.2012

Втора победа на Металург во натпреварите од СЕХА-лигата. На гостувањето во Добој е совладана екипата на Слога, со резултат 26:23 (10:11). Металург настапи во комбиниран состав, без...

читај повеќе >

РАКЧЕВИЌ И СТАНИЌ СЕ ДЕЛ ОД НАЈДОБРОТО ВО ВТОРОТО КОЛО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

08.10.2012

Металург е се поблиску до реализација на замислените планови. Го имаме својот најдобар старт во досегашните настапи во Лигата на шампионите. Металург е дел на кратката листа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР Е ТЕСНО ПОРАЗЕН ВО КУМАНОВО

07.10.2012

Металург јуниор ја загуби средбата против екипата на Куманово. Поразени сме тесно, со резултат 28:26 (16:11). Искусниот тим од Куманово беше преголем залак за нашите млади...

читај повеќе >

НОВА МАГИЈА НА МЕТАЛУРГ

06.10.2012

Со нетрпение го очекувавме вчерашниот натпревар. И со доза страв. Ни требаше победа против нималку наивен противник, шампион на пресилната словенечка лига. Многумина од нас...

читај повеќе >

ПОЧНА МЛАДИНСКОТО ПРВЕНСТВО. ПРВА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ

05.10.2012

Младинската екипа на Металург стартуваше со натпреварувањето во Семос младинската лига, група 1 (Исток). Вечерва е совладана екипата на Куманово, со резултат 19:17 (6:6). Тежок и...

читај повеќе >

ПОБЕДАТА НИ Е ПОТРЕБНА, ГОРЕЊЕ МОРА ДА ПАДНЕ.

05.10.2012

Утрешната средба против екипата на Горење е централен спортски настан во нашата земја. Ни доаѓа противник што нема атрактивно име како Барселона, Атлетико Мадрид, Кил или...

читај повеќе >