Вести

ПРОБЛЕМИ НА САМИОТ СТАРТ НА СЕХА-ЛИГА

13.09.2012

Веќе во првото коло на новата сезона на СЕХА-лигата се појавија и првите проблеми. Иако начелно беше договорено дека календарот на СЕХА-лигата мора да ги следи настаните...

читај повеќе >

ЛИГА НА ШАМПИОНИ. ГРУПА Ц

10.09.2012

Ако досега на групата Ц во Лигата на шампионите гледавме како на наше потенцијално место за натпреварување, од вчера тоа стана реалност и ќе биде дел од нашата нова ракометна...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО ВО ДРУШТВО НА НАЈДОБРИТЕ

09.09.2012

Во ретко виден натпревар, Металург „прелета“ преку Хаслум и повторно ќе игра во Лигата на шампиони. Ако кај некого постоеше сомневање, ако некој чувствуваше притаен страв,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР Е ПОБЕДНИК НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР „СКОПЈЕ 2012“

09.09.2012

Заврши меѓународниот младински турнир „Скопје 2012“. Победничкиот пехар ќе ги краси витрините на Металург јуниор, кој во претходните три дена ги совлада сите свои...

читај повеќе >

РИСТО ЧОКРЕВ: НЕ ЧЕКА ТЕЖОК И НЕИЗВЕСЕН НАТПРЕВАР

08.09.2012

Претседателот на Металург, Ристо Чокрев, за клупскиот сајт ја даде следната изјава: “Металург денеска го направи првиот чекор во правец на обезбедувањето на визата за...

читај повеќе >

ВО ФИНАЛЕТО МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО ЌЕ ИГРА ПРОТИВ ХАСЛУМ

08.09.2012

Во реприза од ланското финале, Металург за влез во Лигата на шампиони ќе мора да го совлада Хаслум. Тоа е епилогот од денешните полуфинални средби во Норвешка. Металург...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ГО “ПРЕСЛУША“ РАБОТНИЧКИ

08.09.2012

Во второто коло од меѓународниот младински турнир “Скопје 2012“, Металург Јуниор катастрофално го порази домаќинот на турнирот, екипата на Работнички. Резултатот од средбата...

читај повеќе >

ДОМАЌИНОТ ПОЧНА ДА СЕ РЕЗИЛИ

07.09.2012

Известува Данило Брестовац. Дали организаторите од управата на норвешкиот шампион Хаслум почнаа да ги покажуваат своите први знаци на страв од нашата екипа ? Домаќините...

читај повеќе >

ПОЧНА ВТОРИОТ МЛАДИНСКИ МЕЃУНАРОДЕН РАКОМЕТЕН ТУРНИР “СКОПЈЕ 2012“

07.09.2012

Денеска, почна меѓународниот младински турнир “Скопје 2012“. Ова е второ издание на турнирот чиј организатор е РК Работнички. Оваа година учествуваат две екипи од...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ДОПАТУВА ВО ОСЛО

07.09.2012

Од Осло, известува Данило Брестовац. Македонскиот ракометен шампион Металург допатува во Осло. Фаворитот на хартија, екипата на Металург, по сместувањето во хотелот...

читај повеќе >