Вести

СООПШТЕНИЕ ДО СИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА РАКОМЕТОТ

07.03.2012

РК Металург ја информира македонската јавност дека за неполни три часа С.А. “Борис Трајковски“ е целосно распродадена. Металург како клуб дистрибуцијата на влезниците ја...

читај повеќе >

УСПЕШНО ОПЕРИРАН РАКЧЕВИЌ

06.03.2012

Денес во Нови Сад е опериран нашиот Младен Ракчевиќ. Операцијата е успешна и на Ракчевиќ му посакуваме брзо заздравување и враќање во екипата. Како што е познато, Младен е...

читај повеќе >

ЕХФ ГО ПРОГЛАСИ НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ЗАГРЕБ ЗА МЕЧ НА КОЛОТО

06.03.2012

Металург доби допис од ЕХФ во кој стои дека натпреварот Металург - Загреб е прогласен за меч на неделата. Тоа значи дека овој натпревар ќе се пренесува во живо на Еуроспорт со...

читај повеќе >

СЕ Е СПРЕМНО ЗА СТАРТОТ НА ПРОДАЖБАТА НА КАРТИТЕ ЗА МЕЧОТ СО ЗАГРЕБ

05.03.2012

Металург ќе стартува со продажбата на влезниците за осминафиналната средба во Лига на шампиони. Утврдени се и новите цени на влезниците за овој натпревар. Металург ја зеде во...

читај повеќе >

ЦЕНИТЕ НА ВЛЕЗНИЦИТЕ КАЈ ЕКИПИТЕ ОД ТОП 16

04.03.2012

Фуксе Берлин за натпреварот со Хамбург истакна цени кои се движат од 12 до 40 Евра Кадетен Шафхаузен за натпреварот со Атлетико Мадрид истакна цени кои се движат од 12 до 33...

читај повеќе >

НАТПРЕВАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ И НАТАМУ СО ХУМАНИТАРЕН БЕЛЕГ

04.03.2012

Ракометниот клуб Металург Ве информира дека не очекуваат два натпревара во Регионалната ( СЕХА ) лига во ракомет. РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ - РК БОСНА САРАЕВО (БИХ) 07.03.2012 година...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ ГО ОДБИ НАШЕТО БАРАЊЕ ЗА ОДЛАГАЊЕ НА СРЕДБАТА ЗАКАЖАНА НА 11 МАРТ, ВО ВАРАЖДИН

02.03.2012

Во периодот од 11 до 25 март Металург и Загреб ќе мораат да се сретнат дури три пати. Имено, покрај двомечот во 1/8 финале од Лига на шампиони, календарот на СЕХА лига несреќно не...

читај повеќе >

КАКО ДА НАБАВИТЕ ФАН ДРЕС НА МЕТАЛУРГ ?

01.03.2012

Металург е колектив кој секогаш се стреми да ја подобри комуникацијата со својата навивачка база. Со нашите фанови комуницираме преку можноста да поставуваат директни...

читај повеќе >

ФЕВРУАРИ МЕСЕЦ НА МЕТАЛУРГ

01.03.2012

Зад нас е еден месец кој помина во знакoт на нашиот клуб. Месец исполнет со исклучително тешки натпревари, напорни патувања и успех. Месец во кој ја извојувавме првата...

читај повеќе >

ТЕШКА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ ВО ЦЕТИЊЕ

29.02.2012

Металург извојува многу тешка победа во Цетиње. Резултатот е 21:20, а на полувреме губевме со 11:9. Нашата победа е извојувана во последната секунда. При нерешен резултат Лино...

читај повеќе >