Вести

СЕ НАДЗИРА ЛИ ПРОТИВНИКОТ ВО СЛЕДНАТА ФАЗА ?

21.02.2012

Со досега постигнатите резултати Металург има обезбедено барем трето место во својата група. Таа позиција гарантира дека ќе ги избегнеме најсилните европски екипи:...

читај повеќе >

НЕМА ШЕГА СО МЕТАЛУРГ

20.02.2012

Дванаесет бода на Металург во Лига на шампиони! Во септември, кога ги освоивме квалификациите за влез во групната фаза, малку кој помислуваше на ваков резултат. Не дека не се...

читај повеќе >

СЕ ПОКЛОНУВАМЕ ДО ЗЕМЈА МОМЦИ. НЕ НАПРАВИВТЕ СИТЕ ГОРДИ.

19.02.2012

Каков натпревар, каква борба ! Металург ја извојува својата прва гостинска победа токму тогаш кога требаше, кога ни беше најтешко. Цврст натпревар кој на крајот предизвика...

читај повеќе >

ЗА СВОЈОТ ПЛАСМАН РЕШАВАМЕ САМИ

19.02.2012

Веќе навикнавме на натпревари кои се решавачки во некој даден момент. Се боревме за првата победа дома, се боревме за првите гостински бодови, се боревме за конечен влез во...

читај повеќе >

ИНТЕРНЕТ СТРАНИЦАТА НА МЕТАЛУРГ ДЕЛИ 10 ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ХАМБУРГ

18.02.2012

Веб сајтот на РК Металург ќе додели 10 влезници за натпреварот со Хамбург кој се игра на 26.02.2012 г. (недела) во С.А. “Борис Трајковски“. Се што треба да направите е да земете, по...

читај повеќе >

ШТО МОЖЕМЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ…

17.02.2012

По двата одиграни натпревари од 9-тото коло во нашата група, работите драстично се променија на наша штета. Нема никакво сомнение дека во последното коло екипата на Цимос...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОЛЕСНО ОД ОЧЕКУВАНОТО ДОЈДЕ ДО ПОБЕДА

16.02.2012

Вечерва, Металург дојде до победа против екипата на Металопластика. Се играше во преполната спортската сала во Рума, пред повеќе од 1500 гледачи. Металург до победа дојде...

читај повеќе >

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ЛИГА НА ШАМПИОНИ

16.02.2012

Одиграни се две средби од 9-тото коло во нашата група. И двата резултати не му одговараат на нашиот тим. Особено е изненадувачки нерешениот резултат на екипата на Цимос Копер...

читај повеќе >

ПРОДОЛЖУВА ХУМАНИТАРНАТА АКЦИЈА НА МЕТАЛУРГ

16.02.2012

Металург продолжува со својата хуманитарна програма, во рамките на која ги донира парите од продажбата на влезници од натпреварите во СЕХА лига, натпревари кои ги игра во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПРИСТИГНА И СЕ СМЕСТИ ВО РУМА

16.02.2012

Со утринскиот лет Скопје - Белград, Металург допатува прво во Белград а потоа со автобус стигна и во Рума, мало гратче на 55 км од Белград, место каде ќе се одигра натпреварот со...

читај повеќе >