Вести

ПЕТ БРОНЗЕНИ СТАТУЕТКИ ЗА МЕТАЛУРГ

13.02.2012

Вчера навечер беа доделени традиционалните награди на Спортската програма на телевизија Сител, за посебен придонес во развојот и унапредување на спортот во...

читај повеќе >

ИСПУШТИВМЕ УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА

12.02.2012

Уште еднаш докажавме дека сме најсилни кога е најтешко. По сите перипетии, патувања, натпревари и повреди, одигравме натпревар во кој уште еден домаќин е пресреќен со...

читај повеќе >

ТЕШКИ НАТПРЕВАРИ КОИ ОСТАВААТ ПОСЛЕДИЦИ

12.02.2012

Металург се врати во Скопје. Пред малку нашата екипа слета на Скопскиот аеродром. Ристо Чокрев: “ Поминавме исклучително тешка недела. Патувавме низ невреме и непроодни...

читај повеќе >

МЛАДЕН РАКЧЕВИЌ: ИМ БЛАГОДАРАМ НА СИТЕ ШТО СТЕ СО МЕНЕ

11.02.2012

Во Металург се јави Младен Ракчевиќ кој е моментално во Црна Гора и се опоравува од тешката повреда: “Магнетната резонанца го потврди лекарскиот наод дека се работи за...

читај повеќе >

ТЕЖОК НАТПРЕВАР ВО КОЈ САКАМЕ ДА ПОБЕДИМЕ

11.02.2012

Металург одамна го исполни претходно зацртаниот план - пласман во следната рунда во Лига на шампиони. Сега, откако станавме дел од елитниот Топ 16, ред е да се обидеме да...

читај повеќе >

ОД ТАБОРОТ НА МЕТАЛУРГ

10.02.2012

Металург полека ги завршува своите обврски во Пореч. Во 12.00 автобусот ќе ја однесе екипата во Копер. Атмосферата во тимот пред утрешниот натпревар е одлична и сите ја сфаќаат...

читај повеќе >

САНДИ ШОЛА ЕКСПРЕСНО ОДГОВОРИ НА ОТВОРЕНОТО ПИСМО НА МЕТАЛУРГ

09.02.2012

Само три часа по испраќањето на нашето отворено писмо до релевантните чинители во СЕХА лига, Металург доби одговор. Со брзина до сега несвојствена за приликите во СЕХА лига...

читај повеќе >

ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ ИЛИ ВРЕМЕ НА РЕЖИСЕРИ

08.02.2012

Ние што вчерашниот натпревар го доживеавме преку следење на промените на резултатот не бевме во можност да ги видиме бројните судиски неправди на штета на нашиот тим. Некој...

читај повеќе >

ДАЛИ ИМА ИСКРА НА НАДЕЖ ?

08.02.2012

Се оствари најцрното сценарио за нашиот клуб: Младен Ракчевиќ има скинати предни вкрстени лигаменти и ќе го пропушти остатокот од сезоната. Младен е на преглед во Нови Сад, а...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПРОДОЛЖУВА СПОРЕД ПРЕДВИДЕНИОТ ПЛАН

08.02.2012

Ден по поразот против Нексе, Металург продолжува според предвидениот план. Поразите се дел од спортот а, за среќа, нашиот клуб ги доживува многу ретко. Атмосферата во тимот е...

читај повеќе >