Вести

Македонија промаши седмерец во последната секунда и одигра нерешено со Турција

19.02.2020

Македонската кадетска репрезентација испушти одлична можност групната фаза да ја заврши со втора победа. За жал во последната секунда од средбата со Турција не...

читај повеќе >

Македонија поразена и од Црна Гора

19.02.2020

Во Атина тече третиот ден од Медитеранските Игри. Македонија во првата, од денешните две, средби загуби од Црна Гора, со резултат 22:17 (8:7, 7:3, 7:7). Повторно одигравме средба...

читај повеќе >

Минимален пораз на Металург против Војводина во Нови Сад

18.02.2020

Металург во Стара Пазова ја одработува последната фаза од подготовките за новата сезона. Во склопот на овие подготовки, нашите ракометари денеска во Нови Сад одиграа...

читај повеќе >

На Медитеранските игри во Атина, Македонија загуби од Хрватска

18.02.2020

Кадетската репрезентација на Македонија ја загуби и втората денешна средба на Медитеранските игри во Атина. Селекцијата на Хрватска ја совлада Македонија со резултат 21:18...

читај повеќе >

Македонските кадети загубија и од Тунис

18.02.2020

Кадетската репрезентација на Македонија ја загуби својата прва денешна средба на Медитеранските игри во Атина. Подобри од нас беа младите ракометари на Тунис, кои не...

читај повеќе >

Прва победа на кадетска Македонија на Медитеранските игри во Атина

17.02.2020

Македонската кадетска репрезентација ја искористи шансата и ја извојува својата прва победа на Медитеранските игри во Атина. Во второто коло ја совладавме селекцијата на...

читај повеќе >

Шпанија ја совлада Македонија на Медитеранските игри во Атина

17.02.2020

Во Атина денеска почнаа 17. Медитерански игри за кадетски репрезентации. Македонија денеска загуби од Шпанија, со резултат 21:14 (8:7, 8:4, 5:3). Овој турнир се игра со...

читај повеќе >

Кастратовиќ: Во Стара Пазова ќе работиме на подобрување и корекција во техничко-тактичкиот дел од играта

17.02.2020

Ракометарите на Металург денеска почнаа со реализирање на третата и завршна фаза од подготовките за продолжување на сезоната во домашното првенство и Купот на...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

17.02.2020

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од 12. коло на Лигата на шампионите. Двојната одбрана на Градимир Чаневски од Еурофарм Работник, од...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 12. коло на Лигата на шампионите

17.02.2020

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во 12. коло на Лигата на шампионите. Погодокот на Тимур Дибиров од Вардар, постигнат на средбата со Мотор Запорожје, е...

читај повеќе >