Вести

(Видео) Идеален тим на 12. коло на Лигата на шампионите

17.02.2020

ЕХФ го објави идеалниот тим на 12. коло на Лигата на шампионите, а во него се најде и ракометарот на Вардар Стас Скубе, како најдобар среден бек. Видеото можете да го погледнете...

читај повеќе >

Пионерите и втор пат поразени од Романија

17.02.2020

Пионерската репрезентација на Македонија за загуби и втората пријателска средба со врсниците од Романија. Денешниот натпревар го загубивме со резултат 22:29...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 12. коло на Лигата на шампионите. Табели

17.02.2020

Со денешните две средби од групата “А“, комплетирано е 12. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Пик Сегед му нанесе пораз на ПСЖ, а Алборг беше подобар од...

читај повеќе >

Пионерите убедливо поразени од Романија

16.02.2020

Македонската пионерска репрезентација, за ракометари родени 2004 и помлади, убедливо е поразена на првиот пријателски натпревар против Романија. Средбата се одигра во...

читај повеќе >

Македонија во група “Б“ на медитеранскиот шампионат во Атина

15.02.2020

Денес во Атина се одржа ждребката за претстојниот меѓународен медитерански шампионат на ракометари родени 2002 и помлади, нашата репрезентација е во група “Б“ заедно со...

читај повеќе >

Денешни резултати од Лигата на шампионите

15.02.2020

Денеска во лигата на шампионите се одиграни пет средби од 12. коло. Македонскиот и европски шампион, Вардар, извојува лесна и убедлива победа против тимот на Мотор...

читај повеќе >

Лесна победа на Металург против екипата на Тиквеш

15.02.2020

Во пријателски натпревар меѓу најдобрата екипа во Суперлигата и најдобриот прволигаш, очекувано славеше тимот на Металург, кој го победи Тиквеш, со резултат 40:27 (17:15). За да...

читај повеќе >

Денешна програма во Лигата на шампионите

15.02.2020

Денеска во Лигата на шампионите ќе се одиграат 5 средби од 12. коло на групната фаза во групите „А„ и „Б“. Европскиот и македонски шампион Вардар вечерва ќе се соочи со...

читај повеќе >

Фотогалерија: За денот на лозарите, Металург ја посети винаријата Стоби

14.02.2020

За денот на лозарите, ракометарите и ракометарките на Металург ја посетија винаријата Стоби. Тие беа дел од настанот кој секоја година се организира во една од најдобрите...

читај повеќе >

Металург подготовките за вториот дел од сезоната ќе ги заврши во Стара Пазова

13.02.2020

Металург продолжува со подготовките за вториот дел од сезоната. Завршната фаза од подготовките Металург ќе ги помине во Спорскиот центар на Фудбалскиот сојуз на Србија во...

читај повеќе >