Вести

Резултати од денешните натпревари во главната фаза

17.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска денеска се одиграни три натпревари од групата I. Лесни победи извојуваа  Шпанија, Хрватска и Германија. . Резултати: 16.00 часот: ...

читај повеќе >

Познат е конечниот пласман на 12-те селекции што си заминаа од ЕП 2020

16.01.2020

По завршувањето на групната фаза, 12 селекции мораа да го напуштат првенството, а за жал меѓу нив е и Македонија, која го освои 15. место. Конечниот пласман на тие селекции се...

читај повеќе >

Денешна програма на ЕП 2020

16.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска денеска стаартуваат натпреварите од главната рунда. Денес ќе се играат три натпревари од групата I. . Распоред: 16.00 часот:  Шпанија -...

читај повеќе >

Познат е изгледот на двете групи од главната фаза. Табели

15.01.2020

По завршувањето на групната фаза станаа познати 12-те учесници на главната фаза. Формирани се две нови групи, со по шест репрезентации и пренесени се меѓусебните бодови...

читај повеќе >

Заврши групната фаза на ЕП 2020. Познати се сите 12 селекции кои го продолжуваат првенството

15.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска заврши групната фаза. Веќе е познато кои селекции продолжуваат во главната рунда, а кои си заминуваат дома. Во следна рунда одат:...

читај повеќе >

11 репрезентации веќе се во главната фаза

14.01.2020

По денешните шест средби од групната фаза, познати се 11 селекции што обезбедија учество во главната рунда. Се работи за следните селекции: Хрватска, Белорусија, Австрија,...

читај повеќе >

Денешни резултати на ЕП 2020

14.01.2020

Денеска се одиграни шест средби на ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска. За жал, Македонија одигра катастрофален натпревар и ќе мора да се врати во...

читај повеќе >

Македонија не успеа да обезбеди главна фаза

14.01.2020

Македонската ракометна репрезентација ја загуби најважната средба на ЕП 2020 и ќе мора да се врати дома. Иако игравме во една од послабите групи, забележавме два порази и една...

читај повеќе >

По голема борба, Металург загуби од екипата на Кретеј

14.01.2020

Металург, кој се подготвува во Франција, денеска ја одигра и својата втора средба, овој пат против францускиот суперлигаш Кретеј. Повторно потсетуваме дека нашиот тим во...

читај повеќе >

Денешна програма на ЕП 2020

13.01.2020

И денеска на програмата на ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска се планирани 6 средби во групите “А“, “Ц“ и “Е“. . Распоред: Група “А“: 18.15 часот:  Црна Гора -...

читај повеќе >