Прес

Димитриоски: Создаваме играчи за во иднина и собираме искуство

23.02.2021

На прес-конференцијата по средбата со Фиверс, свои видувања за одиграниот натпревар имаа тренерот Оливер Димитриоски и нашиот голман Даниел Дупјачанец. Оливер Димитриоски:...

читај повеќе >

Димитриоски: И покрај сите проблеми, Металург одигра добар натпревар

20.02.2021

Тренерот на Металург, на прес-конференцијата по средбата, беше задоволен од играта на своите ракометари, но имаше и замерка за играта во одбраната. Оливер Димитриоски:...

читај повеќе >

(Видео) Димитриоски: Овие млади момци ќе играат се подобро

16.02.2021

Металург доживеа нов пораз во групната фаза на Лигата на Европа, но Металург денеска се прикажа во многу подобро светло отколку на првиот натпревар. Тоа го истакна и тренерот...

читај повеќе >

Петер Екл: Металург имаше тешка седмица, но одигра одличен натпревар

23.12.2020

И австриските претставници, тренерот Петер Екл и бекот Лукас Хутечек, на прес-конференцијата по натпреварот беа задоволни од освоениот бод, а го пофалија и Металург, со оглед...

читај повеќе >

Оливер Димитриоски: Горд сум на играчите, бидејќи ветија и дадоа се од себе

22.12.2020

По натпреварот со Фиверс се одржа редовната прес-конференција. Нашите претставници, тренерот Оливер Димитриоски и голманот Даниел Ѓорѓески, беа задоволни од играта и од...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Ја сакав Војводина со најсилниот состав, вака мечот се претвори во тренинг

13.03.2019

По средбата меѓу екипите на Металург и на Војводина се одржа редовната прес-конференција на која натпреварот го коментираа тренерите на двете екипи и избраните...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Очекувам триумф против Војводина

11.03.2019

В пресрет на натпреварот од последното коло на СЕХА-лигата, на кој утре противник ќе ни биде екипата на Војводина, денеска Металург одржа прес-конференција на која...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

09.03.2019

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург - Војводина од 18.коло во СЕХА-Лигата. Овој натпревар ќе се одигра во вторник, 12.03.2019...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Не сум задоволен, играчите мораат да докажат дека заслужуваат место во тимот

06.03.2019

По средбата меѓу екипите на Татран Прешов и на Металург, се одржа прес-конференција на која средбата ја коментираа двајцата тренери. Додека Славко Голужа покажа дека е...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Ме нервира тоа што повторно не се придржувавме до договореното

27.02.2019

По средбата меѓу екипите на Железничар и на Металург, во Ниш се одржа редовната прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари имаа можност да ги дадат своите...

читај повеќе >