Прес

Лино Червар: Повторно имаме најмлад тим во СЕХА-лигата и во Лигата на шампионите

31.08.2017

Во пресрет на средбата од првото коло на СЕХА-лигата, Металург денеска одржа прес-конференција. Покрај претседателот на Металург Зоран Цветановски, на располагање на...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

29.08.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (31.08.2017) во 12 часот во конгресната сала на ВИП Арена СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го одиграме в...

читај повеќе >

Лино Червар: Иако имавме активен резултат до самиот крај на средбата, Нексе ја заслужи победата

07.03.2017

На последната прес-конференција за оваа сезона на СЕХА-лигата Лино Червар рече дека Нексе ја заслужи победата, иако Металург имаше активен резултат до самиот крај. Лино...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Направивме премногу грешки

28.02.2017

На редовната прес-конференција по средбата, своите гледиштаги искажаа тренерите на двата тима.   Александар Јовиќ: “Убаво е да се дојде повторно овде. Настапував тука...

читај повеќе >

Борут Пласкан: Не е убаво чувството да се загуби ваков натпревар

21.02.2017

За разлика од Лино Червар, тренерот на екипата на Горење Борут Пласкан беше разочаран од исходот на средбата со Металург. “Правевме непотребни грешки во нападот. Навистина е...

читај повеќе >

Лино Червар: Ќе се обидеме да го надмудриме тимот на Горење

20.02.2017

Металург денеска ја одржа својата последна домашна прес-конференција во тековната сезона во СЕХА-лигата. Наш последен гостин е екипата на Горење од Велење, вториот најдобар...

читај повеќе >

Лино Червар: Треба да го заборавиме Загреб и да мислиме само на средбата со Чеховски Медведи

09.02.2017

Металург денеска одржа прес-конференција по повод средбата од последното коло во групната фаза на Лигата на шампионите. Наш последен противник е екипата на рускиот шампион...

читај повеќе >

Лино Червар: Драго ми е за моите ракометари

08.02.2017

По средбата со ППД Загреб се одржа редовната прес-конференција на која двајцата тренери ја потврдија надмоќноста на Металург на средбата.   Лино Червар: “Драго ми е што...

читај повеќе >

Лино Червар: Направивме премногу грешки

04.02.2017

На прес-конференцијата по средбата со екипата на Веспрем, тренерот Лино Червар беше разочаран од изданието на својот тим. Лино Червар: “Од самиот почеток бевме свесни дека...

читај повеќе >

Металург замина за Унгарија

03.02.2017

Пред малку Металург замина за Унгарија, каде утре ја игра својата средба со екипата на Веспрем, во рамките на 18, коло на регионалната лига. Металург ќе го користи летот за...

читај повеќе >