Прес

Лино Червар: Можеме и подобро, но секоја победа е важна за нашиот млад тим

09.11.2016

По натпреварот со Извиѓач, Лино Червар на прес-конференцја го изрази своето задоволство. “Извиѓач е млад и перспективен тим кој најверојатно беше уморен и не го покажа...

читај повеќе >

Лино Червар: Дуелот со Цеље е испит за нашата екипа

25.10.2016

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод средбата со екипата на Цеље ПЛ, во рамките на 4. коло на СЕХА- лигата. На располагање на новинарите беа Лино Червар и Марко...

читај повеќе >

Червар: Горење беше подобро во сите аспекти на играта

18.10.2016

По натпреварот со Горење се одржа редовната прес-конференција: Лино Червар: “Би сакал да им честитам на екипата на Горење и на нивниот млад тренер, тие денеска ја заслужија...

читај повеќе >

Лино Червар: За да се победи Ла Риоха ќе треба сите да го дадат својот максимум

13.10.2016

По повод саботниот натпревар со Ла Риоха, во рамките на 4. коло на Лигата на шампионите, денеска Металург одржа прес-конференција. Своите размислувања за тој важен натпревар...

читај повеќе >

Веселин Вујовиќ: Се надевам дека брзо ќе излеземе од овој лош период во кој се наоѓа екипата

10.10.2016

Екипата на Загреб е разнишана од трите последователни порази во Лигата на шампионите, каде очекуваа добра сезона, и токму во овој момент и гостува Металург. Токму против...

читај повеќе >

Лино Червар: Гостувањето во Загреб за мене е возбудливо искуство

10.10.2016

Во Загреб денеска се одржа прес-конференција на која учествуваше и нашиот тренер Лино Червар. “Гостувањето во Загреб за мене е возбудливо искуство. Знам дека нашиот...

читај повеќе >

Лино Червар: Се чинеше дека сме блиску до пресврт, но екипата на вечно младиот тренер Максимов најде сили за победа

07.10.2016

На прес-конференцијата по вчерашната средба двајцата тренери дадоа свои изјави. Лино Червар: “Сакам да ги поздравам тренерот Максимов и неговата екипа за остварената...

читај повеќе >

Корди: Во завршницата Металург ја покажа својата сила

29.09.2016

На прес-конференцијата по средбата Металург - Нексе од резултатот не беа задоволни гостинскиот тренер Зденко Корди и ракометарот Мирослав Ненадиќ, особено што нивниот тим во...

читај повеќе >

Червар: Нерешениот резултат е реален, според случувањата на теренот

29.09.2016

На прес-конференцијата по средбата со Нексе Лино Червар изрази незадоволство од играта на своите ракометари, но очекува подобрување пред тешките гостувања од Лигата на...

читај повеќе >

Червар: Имаме напорен распоред, пред нас се две тешки средби

29.09.2016

Ден пред средбата од 5. коло на СЕХА лигата, со хрватскиот вицешампион Нексе, Металург одржа прес-конференција на која своите видувања ги искажаа Лино Червар и Марко...

читај повеќе >