Прес

Лино Червар: Победивме, но имаме уште многу работа

19.09.2016

На прес-конференцијата по натпреварот, Лино Червар изрази задоволство од играта и од победата на Металург против Татран Прешов нагласувајќи дека таа е целосно заслужена....

читај повеќе >

Лино Червар: Без разлика на се ние сега сме сконцентрирани на својот следен противник

17.09.2016

Во рамките на четвртото коло на СЕХА-лигата Металург в недела ќе се соочи со повеќекратниот шампион на Словачка, екипата на Татран Прешов. Ова ќе биде четврти натпревар што...

читај повеќе >

Бебешко: За СЕХА-лигата е добро што Металург настапува на местото на Струмица

17.09.2016

Сергеј Бебешко, стратегот на Мешков Брест ја пофали храбрата игра на Металург на денешната средба и изјави дека е навистина добро за СЕХА-лигата што втор македонски...

читај повеќе >

Червар: На сите три средби бевме достоен противник

17.09.2016

Лино Червар, испрати пофални зборови за денешниот победник и истакна дека неговите играчи во наредниот период ќе работат повеќе, па позитивниот резулат ќе мора да...

читај повеќе >

Лино Червар: Против Мешков Брест ќе се бориме до крајот

17.09.2016

В среда Металург ја игра средбата од 3. коло во СЕХА-лигата, против уште голем фаворит во регионалното натпреварување, екипата на Мешков Брест, која веројатно моментално е во...

читај повеќе >

Лино Червар: Металург ќе биде се подобар

17.09.2016

На прес-конференцијата по мечот со Веспрем своите импресии ги искажаа актерите на овој интересен натпревар. Лино Червар: “Пред се честитки за тимот на Веспрем, кој покажа...

читај повеќе >

Червар: Веспрем е апсолутен фаворит, но ние не излегуваме со бело знаме в рацете

10.09.2016

Веспрем доаѓа во Скопје како апсолутен фаворит на натпреварот од СЕХА лигата, против Металург. Да се искористи напорниот распоред на противникот и да се сведат грешките на...

читај повеќе >

Червар: Вардар имаше повеќе среќа

07.09.2016

На прес-конференцијата по натпреварот, двајцата тренери беа задоволни, Лино Червар од нашата игра, а Раул Гонзалез од резултатот. “Ова беше доста нервозен натпревар со многу...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција по повод средбата со Веспрем

07.09.2016

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в петок (09.09.2016) во 13.00 часот, во конгресната сала на ВИП Арена Борис Трајковски, пред натпреварот против екипата на...

читај повеќе >

Червар: Сакаме да покажеме дека сме рамноправни со останатите клубови

07.09.2016

Металург денеска ја одржа својата прва прес-конференција во новата сезона, по повод утрешната средба од првото коло на СЕХА-лигата, против градскиот ривал Вардар. На...

читај повеќе >