Прес

Лино Червар: Оваа сезона никој не не надиграл во Лигата на шампионите

26.11.2015

Металург денеска одржа прес-конференција пред средбата со Скјерн, последна пред публиката во СА Борис Трајковски. Пред бројните претставници на медиумите, свои изјави...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

24.11.2015

Почитувани, Ракометниот клуб Металург закажува прес-конференција в четвртк (26.11.2015), со почеток во 12 часот, во конгресната сала на СЦ Борис Трајковски. Прес-конференцијата...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: НАШИТЕ НАЈИСКУСНИ РАКОМЕТАРИ ДЕЛУВАА БЕСПОМОШНО ВО ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

13.11.2015

По напреварот се одржа редовна прес-конференција, во која нашиот тренер Лино Червар го призна поразот и им замери на нашите ракометари за играта во второто...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

10.11.2015

Металург денеска одржа прес-конференција по повод средбата со Мотор Запорожје, од седмото коло на Лигата на шампионите. На прес-конференцијата своите видувања ги дадоа Лино...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: МЛАДИТЕ БЕА ДОБРИ, НО ПОВЕЌЕ ОЧЕКУВАВ ОД ПОСТАРИТЕ ИГРАЧИ

26.10.2015

По три минимални порази, не му беше лесно на нашиот тренер на прес-конференцијата по средбата со Баја Маре. Сепак, Червар уште еднаш истакна дека овој млад тим на Металург има...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

22.10.2015

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод претстојниот натпревар од шестото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Баја Маре (Романија). На новинарите им...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

20.10.2015

Почитувани, Ракометниот клуб Металург закажува прес-конференција пред мечот од 6-то коло во Лигата на шампионите, против романската екипа Баја Маре. Натпреварот ќе се игра в...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ПРЕКРАСНА ПОБЕДА НА НАШИОТ МЛАД ТИМ, ПРЕСУДНА НАШАТА ОДБРАНА

03.10.2015

По натпреварот Металург - Елверум се одржа редовната прес-конференција на која и двајцата тренери истакнаа дека средбата беше тешка, но и дека победата на Металург е целосно...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: НАШАТА СИЛА Е ВО МЛАДОСТА И ВО БОРБЕНОСТА

01.10.2015

Металург денеска одржа прес-конференција по повод натпреварот од третото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Елверум од Норвешка. Своите видувања ги дадоа Лино...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

29.09.2015

Почитувани, Ракометниот клуб Металург закажува пре-конференција по повод натпреварот од третото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Елверум од...

читај повеќе >