Прес

ЛИНО ЧЕРВАР: МЕТАЛУРГ Е ЖИВ !

26.09.2015

Емотивно обраќање имаше Лино Червар на прес-конференцијата, по средбата со Кадетен Шафхаузен. Искусниот ракометен стручњак не ја криеше својата радост од остварената...

читај повеќе >

MEТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

24.09.2015

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод средбата од второто коло на Лигата на шампионите, против екипата на Кадетен Шафхаузен. На располагање на новинарите беа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

22.09.2015

Почитувани, Ракометниот клуб Металург закажува прес-конференција по повод првиот натпревар во Лигата на шампионите во сезона 2015/16, против екипата на Кадетен Шафхаузен....

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – БРЕСТ МЕШКОВ

16.03.2015

По средбата Металург - Брест Мешков се одржа редовната прес-конференција: Жељко Бабиќ: “Ние веќе го имавме осигурано третото место во СЕХА-лигата, така што овој натпревар не...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: МЛАДОСТА Е НАШИОТ АДУТ

13.03.2015

Металург денеска одржа редовна прес-конференција по повод последниот натпревар од регуларниот дел на СЕХА-лигата, меѓу екипите на Металург и на Брест Мешков. Лино Червар:...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО СРЕДБАТА БОРАЦ Б.Л. – МЕТАЛУРГ

07.03.2015

По натпреварот Борац Б.Л. - Металург се одржа редовната прес-конференција. Игор Раџеновиќ: “Ги искористивме неискуството и невоиграноста на Металург. Добро одигравме во...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: НАТПРЕВАРОТ ГО РЕШИЈА НАШИТЕ ТЕХНИЧКИ ГРЕШКИ

04.03.2015

По средбата Нексе - Металург се одржа редовната прес-конференција. Зденко Корди: “Ја респектиравме екипата на Металург, која има свој систем и чиј тренер точно знае како...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: МОЖЕБИ Е И ПОДОБРО ШТО НЕ ОСВОИВМЕ БОД, МОМЦИТЕ СЕ МЛАДИ И ИМААТ УШТЕ МНОГУ ЗА УЧЕЊЕ

01.03.2015

По натпреварот Брест Мешков - Металург се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Нашата екипа преживува тешки моменти. Од почетокот на сезоната Металург го...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО СРЕДБАТА СО ЗАГРЕБ

24.02.2015

По натпреварот Металург - ППД Загреб, се одржа редовната прес-конференција. Веселин Вујовиќ: “За три дена одигравме две резултатски неизвесни средби. Денеска ние бевме...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА, ПО ПОВОД СРЕДБАТА СО ЗАГРЕБ ВО СЕХА-ЛИГАТА

23.02.2015

Металург одржа прес-конференција по повод средбата од 15. коло на СЕХА-лигата против екипата на ППД Загреб, која ќе се одигра утре во СЦ Борис Трајковски, со почеток во 18...

читај повеќе >