Прес

ЧЕРВАР: МЕТАЛУРГ ДОПРВА ЌЕ РАСТЕ. ВУЈОВИЌ: МЕТАЛУРГ ИМА ИДНИНА

22.02.2015

По средбата Металург - ППД Загреб се одржа редовната прес-конференција. Веселин Вујовиќ: “Драго ми е што видов дека вечерва имаше многу публика која покажа дека го сака...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

20.02.2015

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод неделната средба од последното коло во Лигата на шампионите, против екипата на ППД Загреб. На прес-конференцијата...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: И ПОКРАЈ ПОРАЗОТ, ЗАДОВОЛЕН СУМ ОД МОЈОТ ТИМ, ПРЕД КОЈ ПРЕТСТОИ СВЕТЛА ИДНИНА

17.02.2015

По натпреварот Кил - Металург беше одржана редовната прес-конференција. Лино Червар: “Кил покажа многу добра игра, во која доминираа борбеноста и професионализмот и јас им...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ПОКАЖАВМЕ ЗАБИ, САМОДОВЕРБА И КАРАКТЕР

07.02.2015

По натпреварот Металург - Војводина се одржа редовната прес-конференција. “Честитки до екипата на Металург за фер и коректната борба. Имавме доволно високо водство, но...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

06.02.2015

На редовната прес-конференција пред мечот со екипата на Војводина, од името на Металург присуствуваа шефот на стручниот штаб Лино Червар, Филип Талески од името на...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: СЕ ТРУДИМЕ ДА МУ СЕ ВРАТИМЕ НА СТАРИОТ ПОБЕДНИЧКИ РИТАМ. ПЕТЕР ДАВИД: РЕЗУЛТАТОТ НЕ ОДГОВАРА НА ПРИКАЖАНАТА ИГРА

05.02.2015

По натпреварот Татран Прешов - Металург се одржа редовната прес-конференција. Петер Дејвид (тренер на Татран Прешов): “Навистина тежок натпревар чиј резултат не...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – НЕКСЕ

02.02.2015

По натпреварот Металург - Нексе се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Ние игравме со една подмладена екипа и им честитам на моите ракометари за играта. Сакаа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

30.01.2015

На денешната прес-конференција, по повод средбата од 8. коло, против екипата на Нексе, своите размислувања ги искажаа Левче Китевски, претседателот на УО на Металург, и Гоце...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: НЕ ГО ИСПОЧИТУВАВМЕ ДОГОВОРЕНОТО ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА

17.12.2014

По натпреварот Раднички - Металург се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Му честитам на тимот на Раднички за фер и коректниот натпревар и на заслужената...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ИМ СИМНУВАМ КАПА НА МОИТЕ ИГРАЧИ

14.12.2014

По натпреварот Металург - Веспрем се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Денеска одигравме одличен натпревар. Немам навика да фалам играчи кога ќе се претрпи...

читај повеќе >