Прес

ЧЕРВАР: НАШИТЕ НЕДОСТАТОЦИ ЌЕ СЕ ОБИДЕМЕ ДА ГИ НАДОПОЛНИМЕ СО СВОЈАТА БОРБЕНОСТ

12.12.2014

Денеска се одржа прес-конференција на Металург, по повод претстојната средбата со екипата на Веспрем, наш последен натпревар пред скопската публика во 2014. година. Своите...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ЗА НАС СЕГА Е НАЈВАЖЕН ОПСТАНОКОТ НА КЛУБОТ

11.12.2014

По натпреварот Металург - Вардар, се одржа редовната прес-конференција. Раул Гонзалес: “Задоволни сме од оваа победа. Ангелов во првиот дел ја направи разликата и тоа беше...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ИМАМЕ ПРОБЛЕМИ ДА ГО СОСТАВИМЕ ТИМОТ, НО ЌЕ СЕ ОБИДЕМЕ ДА ГО ДАДЕМЕ НАЈДОБРОТО

09.12.2014

На прес-конференцијата пред средбата со екипата на Вардар, во рамките на 10. коло на Гаспром СЕХА Регионалната лига, своите видувања ги искажаа Лино Червар, шефот на стручниот...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: МОИТЕ РАКОМЕТАРИ СЕ БОРЕА КАКО ЛАВОВИ

06.12.2014

На прес-конференцијата по натпреварот, беше кажано следното: Жељко Бабиќ: “Знаевме дека ќе биде тешко во Скопје. Мислам дека добро се подготвивме, тактички и психолошки,...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: БИ САКАЛ ДА ЈА ЗАВРШИМЕ 2014. ГОДИНА ВО ЛШ СО ПОБЕДА НАД БРЕСТ МЕШКОВ

04.12.2014

Денеска се одржа прес-конференција на Металург пред натпреварот со екипата на Брест Мешков. Своите размислувања ги изнесоа шефот на стручниот штаб на Металург, Лино Червар,...

читај повеќе >

METAЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

02.12.2014

Почитувани преставници на медиумите, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 04.12.2014 година (в четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од 8-тото...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ЌЕ ГО ПОПРАВИМЕ ВПЕЧАТОКОТ НА СРЕДБАТА ПРОТИВ БРЕСТ МЕШКОВ

30.11.2014

На прес-конференцијата по средбата Пари Сен Жермен - Металург, зборуваа Лино Червар и Дејан Манасков. Лино Червар: “Пари Сен Жермен апсолутно ја заслужи оваа победа. Ние...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: МЕТАЛУРГ СО КРЕНАТА ГЛАВА ЌЕ ИГРА ВО ЕВРОПА

20.11.2014

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од шестото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Натурхаус ла Риоха. Пред новинарите...

читај повеќе >

MЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.11.2014

Почитувани преставници на медиумите, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден  20.11.2014 година (в четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: И ПОКРАЈ ТОА ШТО ИМАВМЕ ОДРЕДЕНИ ПАДОВИ, ЗАДОВОЛЕН СУМ ОД ПОБЕДАТА И ОД ИГРАТА НА МОЈОТ ТИМ

26.10.2014

По натпреварот Металург - Борац Б.Л., се одржа редовна прес-конференција. Игор Раџеновиќ: “Му честитам на домашниот тим за победата и трите освоени бода. Тие од самиот...

читај повеќе >