Прес

ЛИНО ЧЕРВАР: СРЕДБАТА ВО НОВИ САД ГО ВРАТИ РАСПОЛОЖЕНИЕТО ВО ЕКИПАТА

24.10.2014

Пред натпреварот со екипата на Борац од Бања Лука, Металург одржа прес-конференција на која присуствуваа Лино Червар, шеф на стручниот штаб на Металург, Левче Китевски,...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: АПСОЛУТНО СМЕ НАДИГРАНИ

18.10.2014

По натпреварот Металург - Кил се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: "Апсолутно сме надиграни во сите елементи на играта и тоа мора да се признае. Тешко ми е во...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ИМАМЕ ВИЗИЈА И ВЕРУВАМ ДЕКА СЕ НАОЃАМЕ НА ВИСТИНСКИОТ ПАТ

16.10.2014

На редовната прес-конференција пред натпреварот од 4. коло на Велукс ЕХФ Лигата на шампионите, против екипата на Кил, свои видувања дадоа Лино Червар, шеф на стручниот штаб на...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: МОРАШЕ ДА ЗАВРШИ ВАКА, ОЧИГЛЕДНО ТОА Е НЕКАКВА ПОРАКА ЗА НАС

11.10.2014

По средбата ППД Загреб - Металург се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Очигледно мораше да биде вака, тоа е некаква порака за нас. Му честитам на Загреб на...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: БРЕСТ МЕШКОВ БЕШЕ ПОДОБАР И ЗАСЛУЖЕНО ПОБЕДИ

04.10.2014

По натпреварот Брест Мешков - Металург се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “И честитам на екипата на Брест Мешков за победата. Ние лошо го почнавме...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: НЕМАМЕ ОД ШТО ДА СЕ СРАМИМЕ

29.09.2014

По натпреварот Металург - Пари Сен Жермен се одржа редовната прес-конференција. Филип Гарден: “Честитки до Металург, за нивната добра игра. Јас сум горд на моите ракометари...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: САМО СО КОЛЕКТИВНА И ДИСЦИПЛИНИРАНА ИГРА МОЖЕМЕ ДА МУ СЕ СПРОТИВСТАВИМЕ НА ПСЖ

25.09.2014

На прес-конференцијата по повод натпреварот од првото коло на Велукс ЕХФ Лигата на шампионите, против екипата на Пари Сен Жермен, свои видувања дадоа шефот на стручниот штаб...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА – ЧЕРВАР: ВЕСПРЕМ ДЕНЕСКА БЕШЕ ПОДОБРИОТ ТИМ

20.09.2014

По натпреварот Веспрем - Металург се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Пред се и честитам на екипата на Веспрем на добриот резултат, кој кажува се. Тие беа...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: УТРЕ ЌЕ ИМАМЕ МНОГУ ТЕШКА ЗАДАЧА

19.09.2014

Лино Червар имаше само пофални зборови за Веспрем во пресрет на утрешниот натпревар на Металург против унгарскиот гигант во рамките од СЕХА-лигата. Металург допатува во...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ГО ОДБРАВМЕ ХРАБРИОТ ПАТ

14.09.2014

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција. Недељко Вучковиќ: “Македонци, бидете горди на тоа што го работи Лино Червар. Металург работи паметно и мислам дека, со...

читај повеќе >