Прес

Данило Брестовац: Денеска одигравме лошо во одбраната

09.12.2018

На редовната прес-конференција по средбата со Мешков Брест, натпреварот го коментираа тренерите на двете екипи и одбраните ракометари. . Данило Брестовац: “Честитки за...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Очекувам добра борба и позитивен резултат

07.12.2018

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод неделната средба со Мешков Брест, во рамките на 11. коло на СЕХА-лигата. Овој пат пресот го одржавме во салата “Јане...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Последниот напад го вежбавме на тренинг, како да знаевме дека ќе ни треба

06.12.2018

На прес-конференцијата по средбата меѓу Металург и Вардар, натпреварот го коментираа тренерите н двете екипи и одбраните ракометари. Тренерот на Вардар, Роберто Парондо,...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Знаеме дека сме се подобри

03.12.2018

Металург денеска одржа редовна прес-конференција, пред средбата со Вардар, во рамките на десетото коло на СЕХА-лигата. Своите коментари ги дадоа Данило Брестовац и Мартин...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

02.12.2018

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција по повод натпреварот РК Металург - Вардар од 10.коло на СЕХА-лигата, што ќе се одигра в среда, 05.12.2018 година, со почеток во...

читај повеќе >

Данило Брестовац: На моменти ракометарите на Војводина беа премногу груби

29.11.2018

По натпреварот Војводина - Металург, се одржа редовната прес-конференција на која своите коментари ги дадоа тренерите на двата клуба и одбраните ракометари. . Данило...

читај повеќе >

Данило Брестовац: И покрај се, мислам дека сме на добар пат и дека напредуваме

24.11.2018

По средбата Металург - Силкеборг, се одржа редовната прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари ги дадоа своите коментари. . Данило Брестовац: “Силкеборг е...

читај повеќе >

Металург ќе одржи прес-конференција

22.11.2018

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург - Бјерингбро Силкеборг од 8.коло во Лигата на шампиони. Оваа средба ќе се одигра в...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Имавме очајна реализација

09.11.2018

На прес-конференцијата по натпреварот Металург - Спортинг Лисабон, своите коментари ги дадоа тренерите на двата тима и одбраните играчи. Гостите беа задоволни од...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Не бевме доволно борбени

07.11.2018

На редовната прес-конференција по средбата Металург - Стеауа, двајцата тренери дојдоа со различно расположение. Додека Михаила Овидиу беше пресреќен од постигнатиот...

читај повеќе >