Прес

ЧЕРВАР: НАШАТА ПОЛИТИКА НА ПОДМЛАДУВАЊЕ НА ЕКИПАТА Е ОДЛИЧНО ПРИФАТЕНА ОД ЈАВНОСТА

11.09.2014

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од календарот на СЕХА Гаспром регионалната лига, против екипата на Раднички од Крагуевац...

читај повеќе >

METAЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

10.09.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 11.9.2014 година (четврток) ќе се одржи прес-конференција по повод натпреварот од третото коло на СЕХА Газпром...

читај повеќе >

ВИДЕО/ФОТО – ЛИНО ЧЕРВАР: ИМ БЛАГОДАРАМ НА НАВИВАЧИТЕ, ТИЕ СЕ НАШЕ СЕМЕЈСТВО

31.08.2014

По натпреварот е одржана редовната прес-конференција: Петер Давид: “Би сакал да му честитам на Металург, беше подобар противник по 60 минути игра. Во првото полувреме се...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ПОЧНУВАМЕ ДВЕГОДИШЕН ПРОЕКТ НА ПОДМЛАДУВАЊЕ НА ЕКИПАТА

29.08.2014

Денеска се одржа прес-конференција на Металург, посветена на првиот натпревар од новата сезона во СЕХА Гаспром регионалната лига, против екипата на Татран од Прешов...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

28.08.2014

РК Металург закажува прес-конференција по повод почетокот на новата сезона на СЕХА Гаспром регионалната лига и натпреварот од 4. коло, против екипата на Татран Прешов....

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ИМ СЕ ИЗВИНУВАМЕ НА НАВИВАЧИТЕ

20.04.2014

Не беше пријатна прес-конференцијата по натпреварот со Кил и високиот пораз. Лино Червар: “Најпрво сакам да им честитам на сите од Кил кои со оваа голема победа докажаа дека...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: БИ САКАЛ ПРЕД ГОЛЕМИОТ ПРАЗНИК ВЕЛИГДЕН ДА ИМ ПОДАРИМЕ ПОБЕДА НА НАШИТЕ НАВИВАЧИ

17.04.2014

Денеска се одржа редовната прес-конференција по повод саботниот натпревар во Велукс ЕХФ Лигата на шампионите, меѓу Металург и екипата на Кил. Своите видувања ги дадоа шефот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СВИКУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

16.04.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека, на ден 17.4.2014 година (четврток), ќе одржи прес-конференција по повод  претстојниот четврт-финален натпревар од VELUX EHF...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ПОКАЖАВМЕ ДЕКА ИМАМЕ НАЈДОБРА ПУБЛИКА

24.03.2014

По натпреварот Металург - Колдинг се одржа редовната прес-конференција. Арон Кристијансон: "Честитки на Металург за одличната игра, но и за гледачите кои направија...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ: САКАМ ДА СЕ СОЗДАДЕ ПОЗИТИВНА АТМОСФЕРА, А НАВИВАЧИТЕ ДА НИ ДАДАТ КРИЛЈА НА ПАТОТ ДО ПОБЕДАТА

21.03.2014

На редовната прес-конференција пред натпреварот со екипата на Колдинг, свои видувања дадоа тренерот на Металург Лино Червар и нашиот ракометар Филип Миркуловски. „Секако...

читај повеќе >