Прес

ЧЕРВАР: НЕМАМЕ ОД ШТО ДА СЕ СРАМИМЕ

29.09.2014

По натпреварот Металург - Пари Сен Жермен се одржа редовната прес-конференција. Филип Гарден: “Честитки до Металург, за нивната добра игра. Јас сум горд на моите ракометари...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: САМО СО КОЛЕКТИВНА И ДИСЦИПЛИНИРАНА ИГРА МОЖЕМЕ ДА МУ СЕ СПРОТИВСТАВИМЕ НА ПСЖ

25.09.2014

На прес-конференцијата по повод натпреварот од првото коло на Велукс ЕХФ Лигата на шампионите, против екипата на Пари Сен Жермен, свои видувања дадоа шефот на стручниот штаб...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА – ЧЕРВАР: ВЕСПРЕМ ДЕНЕСКА БЕШЕ ПОДОБРИОТ ТИМ

20.09.2014

По натпреварот Веспрем - Металург се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Пред се и честитам на екипата на Веспрем на добриот резултат, кој кажува се. Тие беа...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: УТРЕ ЌЕ ИМАМЕ МНОГУ ТЕШКА ЗАДАЧА

19.09.2014

Лино Червар имаше само пофални зборови за Веспрем во пресрет на утрешниот натпревар на Металург против унгарскиот гигант во рамките од СЕХА-лигата. Металург допатува во...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ГО ОДБРАВМЕ ХРАБРИОТ ПАТ

14.09.2014

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција. Недељко Вучковиќ: “Македонци, бидете горди на тоа што го работи Лино Червар. Металург работи паметно и мислам дека, со...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: НАШАТА ПОЛИТИКА НА ПОДМЛАДУВАЊЕ НА ЕКИПАТА Е ОДЛИЧНО ПРИФАТЕНА ОД ЈАВНОСТА

11.09.2014

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од календарот на СЕХА Гаспром регионалната лига, против екипата на Раднички од Крагуевац...

читај повеќе >

METAЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

10.09.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 11.9.2014 година (четврток) ќе се одржи прес-конференција по повод натпреварот од третото коло на СЕХА Газпром...

читај повеќе >

ВИДЕО/ФОТО – ЛИНО ЧЕРВАР: ИМ БЛАГОДАРАМ НА НАВИВАЧИТЕ, ТИЕ СЕ НАШЕ СЕМЕЈСТВО

31.08.2014

По натпреварот е одржана редовната прес-конференција: Петер Давид: “Би сакал да му честитам на Металург, беше подобар противник по 60 минути игра. Во првото полувреме се...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ПОЧНУВАМЕ ДВЕГОДИШЕН ПРОЕКТ НА ПОДМЛАДУВАЊЕ НА ЕКИПАТА

29.08.2014

Денеска се одржа прес-конференција на Металург, посветена на првиот натпревар од новата сезона во СЕХА Гаспром регионалната лига, против екипата на Татран од Прешов...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

28.08.2014

РК Металург закажува прес-конференција по повод почетокот на новата сезона на СЕХА Гаспром регионалната лига и натпреварот од 4. коло, против екипата на Татран Прешов....

читај повеќе >