Прес

ЧЕРВАР: ИМ СЕ ИЗВИНУВАМЕ НА НАВИВАЧИТЕ

20.04.2014

Не беше пријатна прес-конференцијата по натпреварот со Кил и високиот пораз. Лино Червар: “Најпрво сакам да им честитам на сите од Кил кои со оваа голема победа докажаа дека...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: БИ САКАЛ ПРЕД ГОЛЕМИОТ ПРАЗНИК ВЕЛИГДЕН ДА ИМ ПОДАРИМЕ ПОБЕДА НА НАШИТЕ НАВИВАЧИ

17.04.2014

Денеска се одржа редовната прес-конференција по повод саботниот натпревар во Велукс ЕХФ Лигата на шампионите, меѓу Металург и екипата на Кил. Своите видувања ги дадоа шефот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СВИКУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

16.04.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека, на ден 17.4.2014 година (четврток), ќе одржи прес-конференција по повод  претстојниот четврт-финален натпревар од VELUX EHF...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ПОКАЖАВМЕ ДЕКА ИМАМЕ НАЈДОБРА ПУБЛИКА

24.03.2014

По натпреварот Металург - Колдинг се одржа редовната прес-конференција. Арон Кристијансон: "Честитки на Металург за одличната игра, но и за гледачите кои направија...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ: САКАМ ДА СЕ СОЗДАДЕ ПОЗИТИВНА АТМОСФЕРА, А НАВИВАЧИТЕ ДА НИ ДАДАТ КРИЛЈА НА ПАТОТ ДО ПОБЕДАТА

21.03.2014

На редовната прес-конференција пред натпреварот со екипата на Колдинг, свои видувања дадоа тренерот на Металург Лино Червар и нашиот ракометар Филип Миркуловски. „Секако...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

20.03.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на 21 март (петок) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот против данскиот шампион Колдинг (Данска), во...

читај повеќе >

АЛЕКСАНДАР ПЕТРОВСКИ: ВО ПРЕШОВ ДОПАТУВАВМЕ СО МЛАД ТИМ, КОЈ ДОБИ МОЖНОСТ ДА ГИ ПОКАЖЕ СВОИТЕ ЗНАЕЊА

12.03.2014

По натпреварот Татран Прешов - Металург се одржа редовната прес-конференција. Александар Петровски, помошник тренер на Металург: ’Честитки до Татран за победата. Во Прешов...

читај повеќе >

ЕМОТИВНА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ЖЕЉКО БАБИЌ ПО НАТПРЕВАРОТ СО МЕТАЛУРГ

10.03.2014

Невообичаен тек доби вчерашната прес-конференција по натпреварот Металург - Брест Мешков, откако гостинскиот тренер, со солзи во очите, ја изрази својата почит кон Лино...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ТРЕБА ДА СЕ СВРТИМЕ КОН ВАЖНИТЕ СРЕДБИ ШТО НЕ ОЧЕКУВААТ

10.03.2014

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција: Лино Червар: “Би сакал да ги поздравам играчите на Брест Мешков. Ние сега треба да свртиме кон важните средби што не...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: АТМАН НЕМА ДА НАСТАПИ НА НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ БРЕСТ МЕШКОВ

07.03.2014

Пред малку заврши прес-конференцијата на Металург по повод натпреварот во Гаспром СЕХА регионалната лига, против екипата на Брест Мешков. Лино Червар: “Го играме...

читај повеќе >