Прес

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

06.03.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека в петок (7.3.2014 г.) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од календарот на СЕХА Газпром лигата, меѓу екипите...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО МЕЧОТ МЕТАЛУРГ – ВОЈВОДИНА

04.03.2014

По средбата Металург - Војводина се одржа...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ИАКО ВНИМАНИЕТО НИ Е НАСОЧЕНО КОН НАТПРЕВАРИТЕ СО КОЛДИНГ, ПРОТИВ ВОЈВОДИНА ЌЕ ИГРАМЕ МОТИВИРАНО.

03.03.2014

На редовната пресконференција пред средба од СЕХА-лигата, овој пат против екипата на Војводина од Нови Сад, пред собраните новинари своите видувања ги изложија Лино Червар...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: УМОРНИ СМЕ, ОДИГРАВМЕ ПЕТ СРЕДБИ ЗА 12 ДЕНА

02.03.2014

На прес-конференцијата по натпреварот со Партизан, Лино Червар се пожали на заморот на екипата, која одигра 5 натпревари за 12 дена. Лино Червар: “Победата на домашната екипа...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: НЕ САКАМ ДА ГО КОМЕНТИРАМ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

28.02.2014

Прилично лути беа нашите претставници на прес-конференцијата по натпреварот. Лино Червар: “Нексе подобро го отвори натпреварот, но во втората половина од првиот дел ние...

читај повеќе >

ЧЕРВАР – ЌЕ СЕ ОБИДЕМЕ СО БОРБЕНОСТ ДА МУ СЕ СПРОТИСТАВИМЕ НА ГОЛЕМИОТ ФАВОРИТ

21.02.2014

Металург денеска одржа прес-конференција по повод натпреварот од последното, десетто, коло од групната фаза на Лигата на шампионите, меѓу нашиот Металург и екипата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.02.2014

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 21.2.2014 година, петок, ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот  од десеттото коло од Лигата на...

читај повеќе >

АЛЕКСАНДАР ПЕТРОВСКИ: НЕКОЈ САКА ДА ГО ТРГНЕ МЕТАЛУРГ ОД ФАЈНАЛФОРОТ

19.02.2014

Mногу оган имаше на прес-конференцијата по натпреварот во Брест. Незадоволството од судењето беше повод за реакцијата на помошникот тренер на Металург, Александар...

читај повеќе >