Прес

МЕТАЛУРГ ТВ. ПЕТРОВСКИ: ДЕНЕСКА СРЕЌАТА НЕ БЕШЕ НА НАША СТРАНА

15.12.2013

По натпреварот се одржа редовната прес-конференција: Александар Петровски: Се обидувавме да им кажеме на играчите дека ќе биде тешко. Бевме малку нестрпливи во нападот, за...

читај повеќе >

ВИДЕО. МЕТАЛУРГ ТВ. ЧЕРВАР: ПРОТИВ ЗАГРЕБ, КОЈ РЕТКО ГУБИ ДВЕ СРЕДБИ ЗА СЕДУМ ДЕНА, ЌЕ ИГРАМЕ СО НАЈСИЛНИОТ СОСТАВ

13.12.2013

Металург денеска одржа прес-конференција по повод утрешниот натпревар против екипата на Загреб. На присутните новинари им се обратија шефот на нашиот стручен штаб, Лино...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

12.12.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 13.12.2013 година (петок) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот во рамките на СЕХА Газпром лигата, меѓу...

читај повеќе >

БОРИС ДВОРШЕК: ОДЛУЧИ ИСКУСТВОТО НА МЕТАЛУРГ

07.12.2013

На редовната пресконференција по натпреварот свои видувања дадоа тренерите на двете екипи: Борис Дворшек: Два фактори влијаеја на нашиот пораз: искуството на ракометарите...

читај повеќе >

ВИДЕО: ЧЕРВАР – ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ МОРА ДА СЕ ИГРА ДОБРО ПРОТИВ СЕКОГО

02.12.2013

Изјавите на учесниците на прес-конференцијата по натпреварот Металург - Вакер Тун: Лино Червар: "Честитки за гостите за освоениот бод, ние загубивме еден поен, но на крајот и...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: МЕТАЛУРГ Е ЕДИНСТВЕН КЛУБ, КОЈ ТРИ ГОДИНИ ПО РЕД ПРЕКУ КВАЛИФИКАЦИИ СЕ ПЛАСИРА ВО ФАЗАТА ТОП-16 ОД ЛШ

28.11.2013

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од седмото коло во Лигата на шампионите, меѓу екипите на Металург и на Вакер Тун. На располагање на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА

27.11.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 28.11.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од седмото коло во Лигата на...

читај повеќе >

ВИДЕО. МИЈАТОВИЌ: МЕТАЛУРГ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ОТПИШЕ

25.11.2013

„Сакам да му честитам на Вардар за коректната игра, ова беше ракометен амбиент во кој на крајот ние славевме победа. Сакам да им се заблагодарам на моите играчи за добрата...

читај повеќе >