Прес

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА МЕТАЛУРГ

17.11.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на 18.11.2013 година, в понеделник, ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот во рамките на СЕХА Газпром лигата,...

читај повеќе >

ВИДЕО. ЧЕРВАР: ВАРДАР ЈА ЗАСЛУЖИ ПОБЕДАТА

15.11.2013

  Андон Бошковски: "Им честитам на моите играчи за борбеноста и за играта што ја покажаа. Не сакам да омаловажам никого, но колку подобар голман имаш, толку полесно...

читај повеќе >

MЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

11.11.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 12.11.2013 година (вторник) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од петтото коло од Лигата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СВИКУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

16.10.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 17.10.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот  од четвртото коло од Лига на...

читај повеќе >