Прес

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

07.10.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 8.10.2013 година, вторник, ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од Гаспром регионалната лига, против...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ПОТФРЛИЈА ИСКУСНИТЕ

06.10.2013

По натпреварот со Нексе се одржа редовна пресконференција. "Добро почнавме, а потоа непотребно се опуштивме и го вративме противникот во игра. Играчите мора да сфатат дека...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: “НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ НЕКСЕ Е ДОБРА ПОДГОТОВКА ЗА МЕЧОТ ПРОТИВ БАРСЕЛОНА. ВИДЕО

04.10.2013

Во конгресната сала на СЦ “Борис Трајковски“ денеска се одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од календарот на Гаспром регионалната лига, против...

читај повеќе >

ВИДЕО: ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ БОРАЦ Б.Л. – МЕТАЛУРГ

01.10.2013

По натпреварот Борац Б.Л. - Металург се одржа редовната прес-конференција. Со посредство на порталот “Балкан Хандбал“ ги добивме видео-изјавите на тренерите и на играчите...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ОВА БЕШЕ ПОВЕЌЕ ОД ИГРА. МОЈСОВСКИ: ПОКАЖАВМЕ СРЦЕ И МАКЕДОНСКИ ИНАЕТ

29.09.2013

На редовната прес-конференција емотивна изјава даде Лино Червар, се уште возбуден од постигнатиот успех: “Целата екипа заслужува неверојатно големи честитки. На публиката...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: “НИЕ НЕМАМЕ ПРАВО НА МНОГУ ГРЕШКИ, АКО САКАМЕ ДА СЕ НАДЕВАМЕ НА УСПЕХ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ПСЖ“

26.09.2013

Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Денеска, со почеток во 12 часот, во конгресната сала на СЦ “Борис Трајковски“ се одржа...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ В ЧЕТВРТОК ЌЕ ОДРЖИ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

25.09.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 26.9.2013 година, в четврток, ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од второто коло во Лигата на...

читај повеќе >

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ВАРДАР

08.09.2013

По натпреварот, во конгресната сала на СЦ Борис Трајковски, се одржа редовната прес-конференција: Зоран Кастратовиќ: „Тоа што се случуваше во овие 60 минути е период на...

читај повеќе >