Прес

MEТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

21.03.2013

Meталург денеска одржа прес-конференција по повод возвратниот осминафинален натпревар против екипата на Динамо Минск. Пред рекорден број новинари своите гледишта ги...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.03.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 21.03.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот со екипата на Динано Минск...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

21.02.2013

Во конгресната сала на СЦ “Борис Трајковски“ денеска се одржа прес-конференција на Металург, по повод претстојниот натпревар од последното коло на групната фаза на Лигата...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.02.2013

Почитувани, Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 21.02.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот со Силкеборг Бјерингбро (Данска), во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА. ПОТПИШАА БРАЌАТА МАНАСКОВИ.

19.12.2012

Металург денеска одржа прес-конференција, на која пред собраните претставници на медиумите ги официјализира преговорите со браќата Дејан и Мартин Манаскови. За Металург...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

18.12.2012

Почитувани, Ракометниот клуб Металург продолжува со спроведување на својата досегашна политика за доведување на нови и продолжување на договорите со најквалитетните...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

29.11.2012

Mеталург денеска одржа прес-конференција по повод претстојната средба од седмото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Шамбери. Пред насобраните новинари, своите...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

26.11.2012

Почитувани, Ракометниот клуб Металург информира дека натпреварот од 7. коло од Лига на шампионите во ракомет против францускиот Шамбери ќе се одигра на ден 01.12.2012 година...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА

14.11.2012

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од петтото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Киелце. Пред многубројните претставници...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ОДРЖА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

18.10.2012

Металург денеска одржа прес-конференција по повод претстојниот натпревар од четвртото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Санкт Петербург. По уводот на...

читај повеќе >