Прес

Данило Брестовац: Спортинг Лисабон е сериозна екипа

05.11.2018

Металург денеска одржа прес-конференција и по повод средбата од седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Спортинг Лисабон. И на овој прес...

читај повеќе >

Данило Брестовац: На средбата со Стеауа, шансите на двете екипи се еднакви

05.11.2018

Металург денеска одржа прес-конференција, пред средбата од осмото коло на СЕХА-лигата против екипата на Стеауа Букурешт. Своите коментари ги дадоа тренерот на Металург...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Победата е целосно заслужена

04.11.2018

По натпреварот Металург - Чеховски Медведи се одржа редовна прес-конференција. Сосема разбирливо, двајцата тренери беа во различно расположене и нивните изјави беа...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

04.11.2018

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург - Стеауа Букурешт во рамките на СЕХА-лигата. Оваа средба ќе се одигра в среда,...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Очекувам добар натпревар, Металург е гладен за победи

02.11.2018

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод неделниот натпревар во Лигата на шампионите, против екипата на Чеховски Медведи. Своите видувања ги изложи тренерот на...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

31.10.2018

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција по повод натпреварот меѓу екипите на РК Металург и на Чеховски Медведи, во рамките на шестото коло на Лигата на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Јагањац беше нашиот лидер во победата над Татран Прешов

21.10.2018

По средбата со Татран се одржа редовната прес-конференција. . Данило Брестовац: “Честитки до Татран за фер и коректната игра. Знаевме дека Татран има проблеми со ротација....

читај повеќе >

Данило Брестовац: Се надевам дека на средбата со Татран Прешов ќе бидеме многу подобри

18.10.2018

Во пресрет на средбата со Татран Прешов, од седмото коло на СЕХА-лигата, Металург денеска одржа редовна прес-конференција на која своите коментари ги дадоа тренерот на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Уморни сме, едвај ја чекам паузата

18.10.2018

По натпреварот Металург - Железничар, се одржа редовната прес-конференција. Данило Брестовац и Веселин Вујовиќ, како и Мартин Серафимов и Андрија Маџар, ги дадоа своите...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Железничар е убава можност за прва победа во СЕХА-лигата

15.10.2018

Металург денеска одржа прес-конференција пред средбата со екипата на Железничар Ниш, која се игра в среда, во рамките на шестото коло на СЕХА-лигата. Своите видувања ги...

читај повеќе >