Прес

Данило Брестовац: Загреб денеска беше подобар во сите аспекти од играта

03.10.2018

На прес-конференцијата, по средбата ППД Загреб - Металург, тренерите и одбраните ракометари ги дадоа своите коментари. . Данило Брестовац: “Сметам дека Загреб денеска беше...

читај повеќе >

Данило Брестовац: На натпреварот против Татран видов и многу позитивни елементи

30.09.2018

По натпреварот од третото коло на Лигата на шампионите, против екипата на Татран Прешов, се одржа редовна прес-конференција на која своите видувања ги кажаа тренерите на...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Татран Прешов е екипа со која можеме да се надигруваме

28.09.2018

Металург денеска одржа прес-конференција пред неделната средба со екипата на Татран Прешов, во рамките на третото коло на Лигата на шампионите. Своите видувања за...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

23.09.2018

По средбата Металург  - Бешикташ, се одржа редовна прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари ги кажаа своите импресии од одиграниот натпревар. . Данило...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Комплетни сме и очекувам победа против Бешикташ

21.09.2018

Денеска Металург одржа редовна прес-конференција пред средбата од второто коло на Лигата на шампионите, против Бешикташ. Своите видувања за претстојниот натпревар ги...

читај повеќе >

Металург ќе одржи прес-конференција

19.09.2018

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција по повод натпреварот од второто коло на Лигата на шампионите, меѓу екипите на РК Металург и на Бешикташ. Оваа средба ќе...

читај повеќе >

Оливер Димитриоски: Иако резултатот не ни е во прв план, јас сум оптимист за средбата со Извиѓач

17.09.2018

Металург денеска одржа прес-конференција по повод средбата со Извиѓач во рамките на СЕХА-лигата. Во отсуство на Данило Брестовац, кој има помали здравствени проблеми, своите...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

14.09.2018

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција по повод натпреварот од четвртото коло на СЕХА-лигата, меѓу екипите на РК Металург и  РК Извиѓач. Оваа средба ќе се...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Им честитам на моите ракометари – дадоа максимум од тоа што можат

10.09.2018

По средбата Металург - Нексе, од третото коло на СЕХА-лигата, се одржа редовната прес-конференција. За жал, Металург и овој пат е поразен, па нашиот тренер Данило Брестовац...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Со поддршка на навивачите ќе се обидеме да ја победиме екипата на Нексе

07.09.2018

Металург немаше среќа со почетниот календар во СЕХА-лигата и во првите две кола им гостуваше на двајцата главни фаворити за освојување на лигата - екипите на Вардар и на...

читај повеќе >