Прес

Данило Брестовац: Денеска победи објективно подобриот противник

06.09.2018

По натпреварот Мешков Брест - Металург, се одржа редовната прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари од двата тима ги дадоа своите коментари за одиграната...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

05.09.2018

Почитувани, РК Металург ве поканува на прес-конференција по повод натпреварот од третото коло на СЕХА-лигата меѓу екипите на РК Металург и на РК Нексе од Нашице. Овој...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Задоволен сум од тоа што го сработивме во овој краток период

30.08.2018

По натпреварот меѓу екипите на Вардар и на Металург, се одржа редовна прес-конференција на која своите видувања ги дадоа тренерите Брестовац и Парондо и играчите Кузмановски...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Драго ми е што сезоната ја завршивме со победа

18.03.2018

Металург оствари блескава победа на средбата против Цеље ПЛ, па своето задоволство од остварениот успех на прес-конференцијата по средбата го изрази нашиот тренер...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Цеље е фаворит, но ветувам дека ние нема да разочараме

16.03.2018

Денеска, во Конгресната сала на ВИП Арената СЦ“Борис Трајковски“, се одржа прес-конференција на Металург пред средбата со екипата на Цеље ПЛ, последниот натпревар од...

читај повеќе >

Металург закажа прес-конференција

15.03.2018

Почитувани, РК Металург утре (16 март) закажува прес-конференција во 11.30 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме в...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Направивме многу грешки, победата на Татран е заслужена

14.03.2018

На редовната прес-конференција по средбата, своите коментари ги дадоа двајцата тренери и одбраните играчи на двата тима. . Александар Јовиќ: “Без сомнение, квалитетен...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Оваа победа е значајна за нас и за нашата самодоверба

07.03.2018

По натпреварот меѓу Металург и екипата на Мешков Брест се одржа редовна прес-конференција, на која своите коментари ги дадоа тренерите и избраните ракометари на двете екипи....

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ќе се обидеме да го решиме проблемот со нашата одбрана

05.03.2018

Пред средбата од 16. коло на СЕХА-лигата против екипата на Мешков Брест, кој се игра в среда со почеток во 17.30 часот, Металург денеска одржа редовна прес-конференција. Своите...

читај повеќе >

Металург закажа прес-конференција

04.03.2018

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (05.03.2018) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >