Прес

Александар Јовиќ: Ова беше нашиот најлош натпревар во СЕХА-лигата во оваа сезона

27.02.2018

Со различни чувства се појавија двајцата тренери на прес-конференцијата, по средбата во Велење. Очекувано, нашиот тренер Александар Јовиќ беше разочаран од изданието на...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Загреб ја заслужи победата

13.02.2018

По средбата Загреб - Металург, се одржа редовната прес-конференција. Своите коментари ги дадоа тренерите  и играчите на двата тима. . Александар Јовиќ: “Верувам дека...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ова е победа на нашите млади ракометари

04.02.2018

По средбата со Војводина, која Металург ја доби со резултат 30:26 (21:9), се одржа редовна прес-конференција на која имавме можност да ги слушниме коментарите на двајцата тренери,...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Убеден сум дека и овој Металург има квалитет

02.02.2018

По подолга пауза, Металург повторно се враќа во натпреварувачки ритам, а наш прв противник е екипата на Војводина, во натпревар од СЕХА-лигата. По повод неделната средба,...

читај повеќе >

Металург најавува прес-конференција

01.02.2018

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в петок (02.01.2018) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Нерешениот резултат е и најправеден

18.12.2017

По средбата Нексе - Металург се одржа редовната прес-конференција на која присутните новинари имаа можност да ги слушнат коментарите на учесниците на денешниот...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Задоволни сме што ја израдувавме домашната публика

12.12.2017

По средбата Металург - Динамо Панчево, се одржа редовната прес-конференција на која тренерите и избраните ракометари ги дадоа своите коментари. . Александар Јовиќ: “Среќни...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Секогаш играме тешко, кога сме фаворити

11.12.2017

Утре Металург ја игра својата последна домашна средба во 2017 година. Се работи за натпревар од календарот на СЕХА-лигата, а наш противник ќе биде екипата на Динамо од...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Металург нема да го видите ниту на колена ниту со клуч на брава

10.12.2017

По средбата Вардар Металург се одржа редовната прес-конференција на која двајцата тренери го коментираа натпреварот, но и нешто повеќе. Александар Јовиќ беше презадоволен...

читај повеќе >

Металург најавува прес-конференција

09.12.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (11.12.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >